1 TEST RAKETY

Peking otestoval raketu, která unese 10 hlavic

, NOVÉ

Témata: , ,

Čína údajně provedla test nové verze své balistické střely, která je schopna nést deset hlavic, z nichž každá může být individuálně naváděna. Informovala o tom dnes ruská tisková agentura TASS s odvoláním na čínská média. Podle agentury TASS se jednalo o střelu Tung-feng 5C (Dong Feng 5C) a zkouška se uskutečnila v lednu.

Raketa s inertními hlavicemi byla vypuštěna z odpalovacího střediska Tchaj-jüan v severočínské provincii Šan-si.

Podle zdrojů z americké obrany jsou nejnovější čínské zbrojní testy důkazem, že Peking zvyšuje kapacity svých strategických střel, zvyšuje počet hlavic, kterých má nyní podle expertů kolem 250, a podle všeho také úspěšně pokračuje ve zmenšování jaderných hlavic.

Někteří analytici uvedli, že při testech rakety DF-5C byl použit starý nosič k testu nových hlavic, které by měly být v budoucnu používány u nových střel DF-41. Dolet rakety DF-41, jejíž test Peking uskutečnil v dubnu loňského roku, se udává mezi 10 000 a 14 000 kilometry, což zahrnuje celé území USA.

Minulý týden ruská média uvedla, že Čína rozmístila rakety DF-41 na severovýchodě země u hranic s Ruskem. Podle některých politologů šlo o reakci na „provokativní výroky“ nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Trump rozhořčil Peking mimo jiné tím, že zpochybnil politiku jedné Číny, podle níž je Tchaj-wan jednou z čínských provincií.

Čtěte také: Trump překvapil: USA přijmou migranty zadržované Austrálií

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.