1 Případ zavražděné švédské novinářky

Brutální vražda na ponorce? Vynálezce chtějí obvinit ze zohavení mrtvoly novinářky

, NOVÉ

Témata: , , ,

Dánská prokuratura podle BBC chystá obvinit dánského vynálezce Petera Madsena z brutální vraždy švédské novinářky Kim Wallové. Mělo k ní dojít na jeho amatérsky sestavené ponorce, o níž Wallová dělala reportáž. Vynálezce nejdřív tvrdil, že novinářka z ponorky vystoupila, ale když byla po ztroskotání nezvěstná, řekl, že zemřela na palubě a její tělo pohřbil v moři. Policie původně mluvila o neúmyslném zabití, podle nových důkazů se ale zřejmě jedná o vraždu. Soud Madsena čeká na začátku září, informuje BBC.

Dánská policie se domnívá, že Madsen čtyřicetitunovou ponorku schválně potopil poté, co se po Wallové začalo pátrat. Podle zahraničních médií policisté přišli s novými zjištěními, kvůli kterým změnili klasifikaci trestného činu. Další obvinění se potom týká zohavení novinářčiny mrtvoly, uvedl policejní mluvčí Jakob Buch-Jepsen. Madsen je momentálně ve vazbě, soud ho čeká na začátku září.

Kim Wallová, známá z titulů The Guardian, The New York Times nebo Vice, byla naposledy viděna živá 10. srpna, když nastupovala do Madsenovy ponorky. Protože se nevrátila domů a nikomu nedala o sobě vědět, obrátila se její rodina na policii a záchranáře. Ponorka následně ztroskotala v Kodani, Madsen se zachránil, ale Wallová byla nezvěstná. 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Vynálezce nejdříve řekl, že novinářka jeho stroj opustila ještě před nehodou, později ale vyšetřovatelům řekl, že zemřela na palubě a její tělo pohřbil do moře. O pár dní později moře vyplavilo její zohavené ostatky, tělo mělo uřezané končetiny a hlavu. Torzo těla bylo navíc zatíženo kovovým předmětem, pravděpodobně aby nevyplavalo na hladinu. 

Čtěte také: Švédsko s Dánskem řeší záhadu. Je v ní ponorka a mrtvá novinářka

Z nového čísla Piráti se chystají sestřelit ANO. Rozhovor s volebním lídrem Zdeňkem Hřibem

Echo týdne: Se sirotky máme zkušenosti ● Téma: Zhoršení naděje dožití ● Komentář: Urážka majestátu ● Svět: Bavorská zkouška ohněm ● Esej: Česká pšenice a čínská rýže

Klausovy semináře pod dohledem StB Jak se v 80. letech rodila nová ekonomická elita
Beznaděj hororu Děsivé dědictví a jiné hrůzy
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.