2 Usměvavá selfie z tábora smrti

Škromach terezínskou selfie prorazil do světových médií

, NOVÉ

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD) svými selfie fotkami z pietního shromáždění v Terezíně zaujal světová média. Senátor známý českým uživatelům sociálních sítí svou vášní pro fotografování sebe sama se dostal do zpravodajství britského webu Mirror Online nebo amerického portálu New York Daily News. 

Mirror píše o Škromachovi pod titulkem ‘Politik si pořídil usměvavou selfie v nacistickém táboře smrti během uctění památky holokaustu‘. V článku pak web popisuje, jak se osmapadesátiletý Škromach fotil ve smutečním průvodu právě ve chvíli, kdy pietní akci přenášela živě televize. 

Mirror připomíná také další senátorovu nevhodnou selfie z června 2014. Tehdy se se svými kolegy vyfotografoval u památníku obětí druhé světová války na Ukrajině.

Čtěte také: Škromach si fotí selfie i při pietě v Terezíně

Móda selfie zasáhla už i Škromacha. Takhle se vyfotil se Zemanem a TGM

V podobném duchu informuje o Škromachovi také web New York Daily News. Oba portály dodávají, že selfie pobouřilo uživatele sociálních sítí a český senátor si od nich vysloužil velmi nelichotivé komentáře. Připomínají také vysvětlení dlouholetého člena sociální demokracie. Škromach tvrdil, že nepořizoval selfie, pouze dokumentoval celou akci, což je podle něj přirozené.

Faktem je, že terezínská selfie na facebookovém profilu Škromacha není. Na rozdíl od řady jiných – třeba s prezidentem Milošem Zemanem, s kolegy v Senátu, na zábavě seniorů v Rohatci nebo slavných obrázků z bazénku.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.