1 Meteorit na Kubě

FOTO: „Oblohu přetnula ohnivá koule.“ Ozvala se exploze. Na Kubu dopadl meteorit

, FOTO UVNITŘ

Témata: , ,

Oblohu nad turistickým městečkem Viñales na západě Kuby v pátek rozjasnil prudký záblesk následovaný kouřovou stopou, místní obyvatelé také slyšeli hlasitou explozi. Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně uvedlo, že oblast zasáhl pád meteoritu, informovala agentura AP.

„Šli jsme z centra a viděli jsme, jak oblohu přetnula ohnivá koule,“ řekl španělský turista Jesús Nicolas. „Určitě to byl meteorit, a to velmi velký,“ dodal. Kouřovou stopu na obloze nad Viñales ukazují videa na sociální síti Twitter.

Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně oznámilo, že tyto jevy způsobil pád meteoritu. Web AccuWeather uvedl, že nad západem Kuby zřejmě těleso explodovalo, přičemž jeho fragmenty dopadly na různých místech provincie Pinar del Río. Fotografie zveřejněné na internetu ukazují malé černé kameny s tmavě červenými žilami uvnitř.

AccuWeather dále napsal, že výbuch ve Viñales rozbíjel okna a způsobil i další škody, nikdo však nebyl zraněn. Zda byla exploze spojena s pádem meteoritu, ještě nebylo potvrzeno a vláda celou záležitost dál vyšetřuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Írán představil při výročí islámské revoluce novou raketu. Doletí 1300 kilometrů

Hrozí opět závody v jaderném zbrojení? Po USA odstupuje od smlouvy o raketách i Rusko

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.