1 Meteorit na Kubě

FOTO: „Oblohu přetnula ohnivá koule.“ Ozvala se exploze. Na Kubu dopadl meteorit

, FOTO UVNITŘ

Témata: , ,

Oblohu nad turistickým městečkem Viñales na západě Kuby v pátek rozjasnil prudký záblesk následovaný kouřovou stopou, místní obyvatelé také slyšeli hlasitou explozi. Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně uvedlo, že oblast zasáhl pád meteoritu, informovala agentura AP.

„Šli jsme z centra a viděli jsme, jak oblohu přetnula ohnivá koule,“ řekl španělský turista Jesús Nicolas. „Určitě to byl meteorit, a to velmi velký,“ dodal. Kouřovou stopu na obloze nad Viñales ukazují videa na sociální síti Twitter.

Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně oznámilo, že tyto jevy způsobil pád meteoritu. Web AccuWeather uvedl, že nad západem Kuby zřejmě těleso explodovalo, přičemž jeho fragmenty dopadly na různých místech provincie Pinar del Río. Fotografie zveřejněné na internetu ukazují malé černé kameny s tmavě červenými žilami uvnitř.

AccuWeather dále napsal, že výbuch ve Viñales rozbíjel okna a způsobil i další škody, nikdo však nebyl zraněn. Zda byla exploze spojena s pádem meteoritu, ještě nebylo potvrzeno a vláda celou záležitost dál vyšetřuje.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Írán představil při výročí islámské revoluce novou raketu. Doletí 1300 kilometrů

Hrozí opět závody v jaderném zbrojení? Po USA odstupuje od smlouvy o raketách i Rusko

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.