Historická hanba Prahy. Babiš, Fiala, Filip a Sobotka nesou odpovědnost

Historická hanba Prahy. Babiš, Fiala, Filip a Sobotka nesou odpovědnost
Homepage

Miroslav Kalousek

PŘEDSEDOVÉ BABIŠ (ANO), FIALA (ODS), FILIP (KSČM), SOBOTKA (ČSSD) PONESOU SVOJI HISTORICKOU ODPOVĚDNOST ZA HANBU, KTEROU JEJICH ZASTUPITELÉ V HLAVNÍM MĚSTĚ PRAZE DNES SVÉMU MĚSTU ZPŮSOBILI.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy dnes schválilo text dohody o navázání vztahů sesterských měst mezi Pekingem a hlavním městem Prahou. Přes odpor demokratických sil prosadili zastupitelé za ANO, KSČM, ČSSD a ODS článek, který zavazuje hlavní město Prahu uznávat Tchaj-wan jako nedílnou součást čínského území. Veškeré kompetence v zahraniční politice svěřuje Ústava ČR Vládě České republiky. Neexistuje jediný důvod, proč by se článek týkající se vrcholné mezinárodní politiky měl objevit v dohodě mezi jednotlivými municipalitami. Pokud tedy tím jediným důvodem nemáme na mysli ustrašenost, podlézavost a servilitu vůči silným autokratickým režimům.

Čtěte také: Praha prodala Tchajwan za pandu. Díky ANO, ČSSD i části ODS

„Při veškerém přátelství je mi k smíchu pan poslanec Marek Benda, který v parlamentu léta předstírá přátelství k Tchaj-wanu, aby pak přihlížel, jak jeho kolegové z pražské ODS hlasují pro předloženou nestoudnost. Upřímně lituji svého kolegu Petra Fialu, který se ze všech sil snaží vytvořit obraz ‚nové‘ ODS, aby pak trpně musel přihlížet, že o reálných činech jeho strany ve skutečnosti rozhodují Rittig, Hrdlička a Udženija,“ uvedl na tiskové konferenci Miroslav Kalousek. TOP 09 si vyhrazuje právo nerespektovat článek této smlouvy a její komunální zastupitelé se budou svobodně a na příslušné úrovni setkávat s představiteli Tchaj-wanu, kdykoliv to uznají za vhodné.

Praha 25. února 2016

Miroslav Kalousek, předseda TOP 09

Jiří Koubek, předseda pražské organizace TOP 09

Související články