Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra. Bojí se sexuálních útoků

Opakování z loňska?

Kolín nad Rýnem se připravuje na Silvestra. Bojí se sexuálních útokůNOVÉ
Ohňostroj nad Kolínem nad Rýnem. Foto: Foto: Shutterstock.com
1
Svět

ly Echo24

Po loňském roce, kdy byly při silvestrovských oslavách stovky žen sexuálně napadeny a okradeny, a málokdo stíhaný, nenechává Kolín nad Rýnem nyní nic náhodě. Policejní hlídky v ulicích posílí až desetkrát, píše server německého rozhlasu Deutsche Welle. Postavením betonových bariér také město reaguje na nedávný masakr v Berlíně.

Policie v Kolíně nad Rýnem se chce ujistit, že letos znovu nedojde k lavině sexuálních útoků, která se loni vymkla kontrole. Na policii tehdy přišlo až 1200 trestních oznámení, která se týkala především krádeží, třetina lidí pak nahlásila sexuálně motivované činy. Pachateli byli především muži z arabských a severoafrických zemí. Policie byla následně kritizována za to, že ochranu města podcenila.

Letošní silvestrovské oslavy bude tak hlídat desetkrát víc policistů než loni. Více než 1500 policistů má kromě jiného na starosti také postavení betonových bariér u klíčových míst. Město tak reaguje na útok na vánočním trhu v Berlíně minulý týden, kdy do davu vjel útočník s kamionem.

„Poslední dva týdny ukázaly, jak zranitelný je náš bezpečnostní systém,“ řekl kolínský policejní prezident Jürgen Mathies. Podle něj je však policie tentokrát dobře připravená.

Poblíž hlavního nádraží již instalovala nové kamery s vysokým rozlišením a připraven bude i policejní vrtulník. Loňské útoky se odehrávaly převážně na náměstí a kolem hlavního nádraží, které budou letos více střeženy.

Policie již také zakázala plánovanou demonstraci krajně nacionální Národnědemokratické strany (NPD), která se měla konat právě 31. prosince. Demonstrace by podle policie mohla představovat hrozbu pro veřejnou bezpečnost.

Čtěte také: Policie zakázala silvestrovskou demonstraci NPD v Kolíně nad Rýnem

Zabrání útokům? Rakousko před Silvestrem rozdává ženám kapesní alarmy