1 Hudebně náboženská výchova

Boha nahradil Alláh. Děti v rakouské škole dostaly nová slova k písni

, NOVÉ

Témata: , ,

Škola v hornorakouském městě Wels se díky iniciativě své učitelky hudební výchovy zasloužila o značné pozdvižení. Namísto zmínky o Bohu v jedné z velmi oblíbených písní zpívali žáci v této stále křesťanské zemi na pokyn učitelky jméno Alláha. Někteří z rodičů dětí už si na počínání školy stěžovalo, informovala agentura Central Europe News.

Doslova rozčílená byla podle svých slov jedna z matek poté, co její dcera přinesla ze školy natištěná slova oblíbené písně Překrásná boží láska. Učitelka místní školy se totiž rozhodla zaměnit slovo Bůh za jméno Alláh.

Jako důvod své úpravy uvedla vyučující stávající rozložení své třídy. Většina z jejích desetiletých žáků je totiž tvořena zástupci muslimské komunity. Právě proto podle svých slov nakonec sáhla k tolik diskutované změně slov v písni.

To se ovšem ani zdaleka nelíbilo rodičům křesťanských dětí ve škole. „Nejde jen o to jméno Alláh. Nemůžete přeci jen tak přepsat slova libovolné písně,“ rozčiloval se podle serveru Thelocal.at jeden z nich.

Celou situaci prošetřovala i školní inspektorka Karin Langová. Z jejích rozhovorů s učitelkou a ředitelkou školy vyplynulo, že snaživá lektorka měla původně připravené dvě verze písně podle vyznání dětí. Omylem ale nakonec rozdala pro celou třídu pouze slova s Alláhem.

„Netušila jsem, že naše učitelka něco podobného plánuje. Takovéto písně nemají v budoucnu mimo náboženské kurzy žádné místo,“ okomentovala situaci ředitelka Ulrika Fellingerová.

Poslední náboženský skandál v Rakousku vyvolal egyptský přistěhovalec v jednom z měst v Dolním Rakousku. Ze svého nového domu tehdy odstranil kříž nad vstupními dveřmi, protože se mu tehdy zdál urážlivý.

Čtěte také: Rakousko přitvrzuje proti uprchlíkům. Azyl poskytne jen na 3 roky

Loni 90 000, letos jen 37 500. Rakousko omezí příjem azylantů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.