1 Hlasování o rozpočtu

Velký návrat komunistů. Podrží pražskou vládu ANO a ČSSD

, NOVÉ

Témata: , ,

Pražské ANO a ČSSD se budou při projednávání rozpočtu na příští rok opírat o hlasy komunistů. Zastupitelka Marta Semelová uvedla, že kvůli stabilitě města je klub ochoten rozpočet podpořit. Z důvodu rozpadlé koalici totiž metropoli hrozí rozpočtové provizorium. Semelová zároveň nevyloučila podporu možné menšinové koalici ANO s ČSSD. Byla by to první účast komunistů na vládě v metropoli od roku 1990.

„Seznámili jsme se se základními obrysy rozpočtu a je dobře sestavený, podporuje řadu našich priorit, třeba v sociální oblasti,“ uvedla Semelová. Podle ní je důležité neprohlubovat destabilizaci města. „Prioritou je zabránit tomu, co se ukazuje, že stávající situace by mohla využít pravice k převzetí moci, což vidíme jako nebezpečí pro rozvoj Prahy,“ doplnila.

Případný vstup komunistů do koalice podle ní „není na pořadu dne“. Do rady komunisté nechtějí, nevylučují ovšem podporu menšinové vládě výměnou za pozice ve výborech a komisích. Nepodpořili by ale koalici TOP 09, ODS a nezávislých v čele s exprimátorem Tomášem Hudečkem.

Pražská primátorka je připravena svolat radu kvůli rozpočtu

Primátorka Adriana Krnáčová (ANO) je připravena svolat na středeční odpoledne mimořádné jednání rady ohledně rozpočtu. Pokud rada pětapadesátimiliardový rozpočet schválí, půjde v prosinci k projednání do zastupitelstva. Tam se primátorka opře právě o hlasy pirátů a komunistů. „Aktuálně hledáme ad hoc koalici, která by se oprostila od mocenských zájmů a rozpočet schválila pro dobro města a městských částí,“ uvedla Krnáčová.

Primátorka spolu s ČSSD v úterý oznámila, že magistrát zahájí přípravu rozpočtového provizoria. Slib, že Praha i přes potíže v koalici vstoupí do nového roku s řádně schváleným rozpočtem, prý není možné splnit. Vinu přitom podle ANO a ČSSD nese bývalý koaliční partner – Trojkoalice. Zástupci Trojkoalice argumenty odmítli. Spolu s opozicí vyzvali primátorku, aby rozpočet zastupitelstvu předložila a zabránila tak provizoriu. Primátorka proto na středeční ráno svolala předsedy zastupitelských klubů a žádala od nich záruku. Dostala ji od pirátů a komunistů. Opoziční TOP 09 a ODS garance dát odmítli, prý jde o vydírání a diktaturu.

Čtěte také: Praha se nedohodla na rozpočtu, na příští rok chystá provizorium

Praha zakázala všechny herny. Zůstat mohou jen kasina

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.