1 úřední zákaz webu

Německo zakázalo levicový server, scházeli se na něm extremisté

, NOVÉ

Témata: ,

Německé ministerstvo vnitra zakázalo fungování nezávislého serveru linksunten.indymedia.org oblíbeného především mezi levicovými čtenáři a často vyzývajícího k násilí. Podle ministerstva byla činnost serveru v rozporu s trestním právem. Informaci přinesl německý server rozhlasu Deutsche Welle s tím, že se uskutečnila i domovní prohlídka u provozovatelů a byly zabaveny zbraně používané demonstranty.

„Další provoz stránek je od nynějška trestním činem,“ uvedl německý ministr vnitra Thomas de Maizière. Podle něj byl server nejdůležitější internetovou platformou pro násilné levicové extremisty po celém Německu. Ti podle ministra server roky využívali k šíření nenávisti proti osobám s jiným názorem a proti politickým představitelům Německa.

Ministr dodal, že na serveru bylo často veřejně vyzýváno k násilí proti policistům a politikům a k organizování sabotážních akcí proti státním i soukromým institucím. Na serveru probíhala mobilizace k násilí například před nedávným summitem G20.

Zákaz stránek byl spojen i s domovními prohlídkami u provozovatelů stránek. Police u nich zabavila notebooky, IT technologie, ale i různé zbraně jako nože, obušky, trubky a praky.

Stránka linksunten.indymedia.org vznikla v roce 2009. Je považována nejen za nejvlivnější médium levicové extremistické scény v Německu, ale funguje také jako fórum, na kterém mohou uživatelé zveřejňovat anonymní příspěvky.

Čtěte také: Německo rychle přesunulo část svých zlatých rezerv z ciziny zpět domů

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.