Zemřel Radvít Novák, první manžel Dagmar Havlové

Zemřel Radvít Novák, první manžel Dagmar Havlové 1
Homepage

Echo24

Ve věku 63 let zemřel v pondělí 9. listopadu rozhlasový režisér a hlasatel Radvít Novák, první manžel Dagmar Havlové. Na svém facebookovém profilu to v úterý oznámil editor a moderátor stanice Český rozhlas Plus Radko Kubičko.

Novák, původní profesí herec, pracoval v Českém rozhlase do června 2013. Na stanici ČRo 6 zodpovídal za načítání textů do komponovaných pořadů a podílel se na editaci vysílání a pořadů. Předtím od roku 1999 působil na stanici Svobodná Evropa.

V letech 1975 až 1980 byl manželem herečky Dagmar Havlové (dříve Veškrnové), s níž měl dceru Ninu. Novák a Veškrnová byli spolužáci z brněnské JAMU. V roce 1997 se pak Dagmar Veškrnová stala manželkou tehdejšího českého prezidenta Václava Havla a první dámou České republiky.

„Radvít byl moje veliká, osudová láska. Dodnes jsme velice dobří kamarádi, je to vlastně můj nejbližší mužský přítel. I když jsme se za pět let po svatbě rozvedli a každý jsme šli jinou cestou, tak se naše cesty pořád prolínají,“ řekla o něm Dagmar Havlová v televizním dokumentu, který se vysílal před pěti lety.