1 Navara bude hrát Grand Prix

Česko má zástupce mezi 20 nejlepšími šachisty světa

, NOVÉ

Témata:

Mezi dvacet nejlepších šachistů světa se zařadil český šachista David Navara, kterého Světová šachová organizace FIDE zapsala na seznam pozvaných hráčů do letošního seriálu FIDE Grand Prix. Třiatřicetiletý Navara se tam dostal opět po 11 letech.

Nejlepší český šachista je v těchto dnech na turnaji v Gibraltaru, ve kterém bojuje o první příčky. „Pozvání do Grand Prix mě potěšilo. Účast v minulé sérii mi těsně unikla a jsem rád, že tentokrát budu mít možnost se zúčastnit a zahrát si s nejlepšími šachisty světa. Přípravu asi pojmu vážněji než obvykle, protože podobné šance přicházejí málokdy,“ komentoval pozvánku David Navara.

Turnaj nabízí dvě vstupenky do Turnaje kandidátů 2020, které je cestou k zápasu o titul mistra světa. Mimochodem, posledním českým šachistou, který se dostal do kandidátského turnaje, byl v roce 1977 Vlastimil Hort.

FIDE Grand Prix se bude hrát jako seriál čtyř turnajů v letošním roce, termíny už jsou známé, místa konání ještě ne. „Zatím nevím, které turnaje budu hrát a předpokládám, že jako jeden z nejníže nasazených budu mít omezený výběr. Možnost hlasovat ve volbách do Evropského parlamentu bych ještě oželel, ale třetí termín se kryje s Evropským klubovým pohárem, jehož bych se rád zúčastnil,“ popsal Navara zveřejněné termíny.

Čtěte také: Djokovič deklasoval Nadala a posedmé vyhrál Australian Open

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.