V Maďarsku ho srazila kameramanka. Teď čelí nařčení, že je islamista

Otazníky kolem uprchlíka

V Maďarsku ho srazila kameramanka. Teď čelí nařčení, že je islamistaAKTUALIZOVÁNO 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Příběh syrského uprchlíka Usámy Abdula Mohsena je pro veřejnost čím dál tím více zajímavý. Nejprve ho proslavilo to, že upadl poté, co mu maďarská kameramanka nastavila nohu, pak se na něj usmálo štěstí, když získal místo v trenérské škole ve Španělsku. Teď však o něm internetem letí informace, že patřil mezi islamisty.

O víkendu musel Mohsen prožívat pocit hrdosti, protože jeho osmiletý syn doprovázel na hřiště při víkendovém zápasu Realu Madrid největší hvězdu týmu, Cristiana Ronalda. Jenže nyní o něm server Ekurd Daily zveřejnil informaci, že je členem islámské radikální Fronty an-Nusrá, která je vlastně syrskou pobočkou Al-Káidy. Tedy militantní organizace, která má na svědomí vraždy civilistů v Sýrii. To o něm tvrdí syrská Kurdská demokratická unie (PYD).

Jako údajný důkaz o Mohsenově příslušnosti k extrémistickým skupinám zveřejnili Kurdové screenshoty z nyní již údajně smazaného profilu uprchlíka ze Sýrie, ty se nyní šíří po sociálních sítích. Na nich je muž podobný Mohsenovi s šátkem nebo symboly a vlajky islámského kréda šaháda.

Mohsen se podle PYD dokonce účastnil bojů proti Kurdům. V roce 2011 podle nich vstoupil do ozbrojených sil a páchal zločiny i proti civilnímu obyvatelsvu. Autentičnost tohoto profilu ale není potvrzená, může se tak jednat o falešný účet nebo o osobu podobného vzezření.

PYD vyzvala španělskou vládu, aby Mohsena zadržela, aby byl pohnán k zodpovědnosti za zločiny, které údajně spáchal. PYD tvrdí, že byl i iniciátorem násilností po fotbalovém utkání mezi týmem Al-Fatwa, jehož byl trenérem, a klubem Džihád Kámišlí v roce 2004. Při násilném potlačení nepokojů bylo tehdy zabito více než 50 Kurdů.

Čtěte také: Ronalda přivedl na hřiště malý uprchlík, kterého srazili v Maďarsku

Srazila Syřana se synem. ‚Zpanikařila jsem, nejsem rasistka bez srdce‘

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články