Ronalda přivedl na hřiště malý uprchlík, kterého srazili v Maďarsku

Ronalda přivedl na hřiště malý uprchlík, kterého srazili v MaďarskuVIDEO UVNITŘ
Svět

jh Echo24

Začátkem září oběhl svět šokující videozáznam, na němž maďarská kameramanka záměrně srazila k zemi prchajícího syrského uprchlíka s jeho osmiletým synem. Celý příběh však nabral nečekaně pozitivní obrat, když vyšlo najevo, že muž je bývalý fotbalový trenér, a španělská fotbalová akademie mu nabídla práci i nový domov. Ani jeho syn nepřišel zkrátka. Na víkendový zápas Realu Madrid totiž doprovodil na hřiště největší hvězdu týmu, Cristiana Ronalda, píše CNN.

Osmiletý Zaid nastoupil na trávník za potlesku desetitisíců diváků jako jeden z maskotů týmu, a to přímo po boku Cristiana Ronalda. Ten si, stejně jako ostatní hráči Real Madridu, oblékl pro sobotní zápas dres s nápisem na podporu uprchlíků.

Jeden z nejslavnějších fotbalových týmů světa zároveň oznámil, že na podporu běženců daruje jeden milion eur (přibližně 27 milionů Kč).

Osama Abdul Mohsen a jeho syn se dostali do celosvětového povědomí začátkem září, když je na srbsko-maďarských hranicích záměrně srazila k zemi přítomná maďarská kameramanka. Žena, kterou natočili okolní novináři, kvůli svému činu okamžitě přišla o práci.

Čtěte také: Srazila Syřana se synem. ‚Zpanikařila jsem, nejsem rasistka bez srdce‘

Incident naopak dopomohl k práci Mohsenovi, o němž se díky publicitě na internetu zjistilo, že je bývalým fotbalovým trenérem. Ředitel madridské fotbalové školy CENAFE se mu rozhodl pomoci a zkontaktoval španělského novináře Martina Muchu, aby mu pomohl oba uprchlíky vyhledat.

Ten Mohsena a jeho syna Zaida skutečně vypátral v Mnichově, odkud je dopravil do Španělska. Zde akademie nabídla Mohsenovi práci a jemu i jeho synovi domov.

„Je to pro mě sen tady být. Děkuji Madridu, děkuji Španělsku,“ uvedl Mohsen, který musel s rodinou prchnout před radikály z Islámského státu, jež se zmocnili jejich domovského města. Nyní doufá, že se k němu v jeho nové domovině budou moci brzy připojit i jeho manželka a dvě dcery.