S Hermanem už se nebudu bavit, vzkazuje Zeman

DOZVUKY KAUZY BRADY

S Hermanem už se nebudu bavit, vzkazuje ZemanNOVÉ
Miloš Zeman. Foto: Foto: Archiv
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Prezident Miloš Zeman se už nechce bavit s ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) a nepřijal by ani ministrovu žádost o schůzku. Jako důvod uvedl to, že Herman podle něj není loajální vůči české vládě. Zeman to uvedl v rozhovoru pro server Parlamentnílisty.cz.

Zeman se o Hermanovi zmínil, když hovořil o své nedávné schůzce s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Na schůzce předsedu vlády požádal, aby Hermana odvolal. „Zastávám opět základní politologické pravidlo, které zní, že ministr, který se vyjadřuje proti politice své vlády, nemá být součástí tohoto vládního týmu,“ uvedl k tomu.

Následně upřesnil, že s Hermanem už se vůbec nechce stýkat. Konkrétně uvedl, že pokud by ho ministr kultury požádal o schůzku, jeho žádost by odmítl. „V současné situaci bych mu zcela určitě nevyhověl,“ oznámil.

Vyjádřil se i ke kontroverzní iniciativě části poslanců, kteří chtějí, aby hanobení prezidenta republiky bylo trestné. Návrh poslanců, v jejichž čele stojí komunista Zdeněk Ondráček, vyvolal vlnu kritiky a někteří poslanci už svůj podpis pod návrhem stáhli.

Podle Zemana to ale neměli dělat. „Jestliže někdo něco podepíše, pak se nechá zlomit a svůj podpis odvolá, lze pochybovat o jeho charakteru,“ uvedl pro Parlamentnílisty.cz.

Čtěte také: Babiš rozhodl a část poslanců stáhne podpis z návrhu o hanobení prezidenta

Zeman by se rovněž nebránil tomu, aby Česká republika přijala obdobu amerického zákona známého jako FARA. Ten přikazuje neziskovým organizacím, jež dostávají peníze ze zahraničí, aby tuto podporu jasně deklarovaly. Zeman uvedl, že by takový zákon nevetoval. Část neziskových organizací potom označil za „pijavice“, které jsou „přisáté na těle státního rozpočtu“.

Hodnotit nově založenou stranu Realisté, v jejímž čele stojí Petr Robejšek, zatím nechce. Robejška prý zná pouze jako publicistu a nikoli jako politika. „Dodal bych, že pokud by tato nová strana, která má velké ambice, chce až 20 procent voličských hlasů, dokázala z politické scény vymazat například TOP 09, tak bych jí ještě zatleskal,“ uvedl.

Čtěte také: Kritik EU politolog Robejšek zakládá novou stranu. Realisté

Babiš: Realisté jsou mi blízcí. Podle Kalouska jde o české AfD

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články