1 TERORISTICKÝ ÚTOK V NIGÉRII

Sedmileté dívky využili teroristé v Nigérii jako lidské bomby

, UVNITŘ VIDEO

Témata: , , ,

Na severovýchodě Nigérie došlo k dalšímu útoku, ke kterému teroristé využili dvě zhruba sedmileté dívky. Odpálily se na trhu ve městě Maiduguri, kde zemřel minimálně jeden člověk a 18 utrpělo zranění. Prozatím se k útoku nepřihlásila žádná skupina, ale média jej připisují islamistům z Boko Haram. Informovala o tom britská BBC s odkazem na místní média.

„Přijely rikšou a přicházely, aniž by daly najevo jakoukoliv emoci,“ popsal policista Abdulkarim Jabo podle BBC místním médiím. Podle svých slov se domníval, že dívky, kterým bylo sedm až osm let, hledají matku, a pokusil se s nimi promluvit. Ani jedna z nich mu neodpověděla, přestože jim svoje slova zopakoval v několika jazycích.

Místo toho měly zamířit rovnou na trh, kde v tu chvíli nakupovalo značné množství lidí. Pásu s výbušninami, který měla na sobě jedna z dívek si nevšiml. Potom došlo k explozi, při které obě zemřely.

K odpovědnosti se prozatím nepřihlásila, žádná skupina, ale BBC jej připisuje teroristům z Boko Haram. Nebylo by to poprvé, kdy na Maiduguri na severovýchodě Nigérie zaútočili. Jejich terčem je město od roku 2013.

Koncem minulého zaútočily sebevražedné atentátnice na trh v Madagali. Útok si vyžádal životy 45 lidí a dalších několik desítek zraněných. Úřady z něj obvinily islamisty z Boko Haram.

Sunnitští fundamentalisté z Boko Haram terorizují už sedm let severovýchod Nigérie i příhraniční oblasti sousedních států, kde všude chtějí vytvořit náboženský stát založený na přísném islámském právu šaría. Konflikt si již vyžádal na 20 000 obětí a 2,6 milionu lidí kvůli němu uteklo ze svých domovů.

Čtěte také: Amnesty International: Nigerijští vojáci zabili nejméně 150 demonstrantů

Sekta Boho Haram propustila 21 školaček. Dalších 200 se pohřešuje

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.