1 'Alláh si přeje třetí intifádu'

Pocta vrahům. Dívka dostala jméno Nůž Jeruzaléma

, NOVÉ

Témata: , ,

Nůž Jeruzaléma. Přesně tak palestinští rodiče z Gazy pojmenovali svou novorozenou dceru jako vyjádření solidarity s palestinskými vrahy, kteří během minulého měsíce ubodali v Jeruzalémě několik Izraelců ve více než 50 teroristických útocích, informoval deník Jerusalem Post.

,,Allah mi dal další dítě a já jsem ho pojmenoval Nůž Jeruzaléma na počest intifády nožů, protože to, čeho jsme nyní svědky, je nový druh revoluce,“ řekl Mohammed Abu Shebika, otec novorozeněte novinářům, které si čtyři dny po narození dcery pozval. Jméno prý vybral také proto, že věděl, že se stane populárním na sociálních sítích.

Novináře si jednatřicetiletý Abu Shebika pozval do uprchlického tábora ve městě Rafah, kde se ženou a dalšími dvěma dětmi žije. Novorozeně přitom kvůli atraktivnějším snímkům zabalil do palestinské vlajky. Novinářům dokonce ukázal rodný list, kde zmíněné jméno doopravdy stojí.

Reportérům na kameru také řekl, že Alláh si třetí intifádu přeje, a proto nepřestane. ,,Dát dítěti takové jméno, bylo to nejmenší, co jsem mohl udělat, i přesto, že se to řadě lidí nelíbí,“ dodal.

Jméno byl původně nápad otcova přítele, který mu jméno navrhl, jelikož si myslel, že přitáhne hodně pozornosti. Na cestě do porodnice, těsně předtím než matka Nože Jeruzaléma porodila, se prý jeho otec zastavil před obchodem zmíněného přítele s tím, že pro dítě stále nemají jméno. Otec se jménem ,,Nůž“ nejdříve nesouhlasil, ale jeho přítel ho přesvědčil s tím, že je to nůž, který bude mít v budoucnu velký význam.

Jméno je reakcí na sérii útoků palestinských teroristů, ve kterých přišlo o život 10 Izraelců a současně i 50 Palestinců. Vlna násilí začala na konci září, kdy byli ubodáni dva Izraelci. O pár dní později pak tři palestinští útočníci, včetně jedné ženy zaútočili nožem na izraelské kolemjdoucí, kdy jeden z nich v sebeobraně palestinskou útočnici vážně zranil.

Čtěte také: Palestinec zabil v Jeruzalémě dva Izraelce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.