1

Zeman si zahrává s ohněm, když omlouvá Rusko

Při anexi Krymu došlo k porušení mezinárodních dohod, ale návrat poloostrova pod kontrolu Ukrajiny, tak ten už je nemožný. Rusko je součástí euroamerické civilizace v boji proti mezinárodnímu islámskému terorismu. To si myslí prezident Miloš Zeman.

Jeho postoj je o to smutnější, že je hlavou státu, který si prošel něčím velice podobným. Při zabrání Sudet Němci také argumentovali tím, že na území žije většina německých obyvatel. Stejným způsobem argumentovalo Rusko po obsazení Krymu. Přijmout a jakkoliv omlouvat politiku Ruska ve vztahu k Ukrajině zůstává i po více jak dvou letech naprosto nepřijatelné.

Rusko se dopustilo porušení mezinárodního práva a tím dalo ostatním zemím jasný signál, že je vysokým rizikem, ať již přímou územní expanzí jako v oblasti Jižní Osetie, Abcházie, Podněstří a východní Ukrajiny či agresivními a destruktivními nástroji hybridní války, které uplatňuje, jak na území evropských zemí, tak ve Spojených státech.

Anexe Krymu je z hlediska mezinárodního práva o to nebezpečnější, že díky historickému vývoji na území Evropy bychom našli mnoho oblastí, kde lidé jedné národnosti žijí na území státu druhého. Zahrávání si se změnou jakýchkoliv hranic v Evropě je hra s ohněm.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.