2 prezident na summitu NATO

Zeman v Bruselu nezvládl celý program a špatně artikuloval

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Účast českého prezidenta Miloše Zemana na čtvrtečním summitu NATO vzbudila opět pochybnost o jeho kondici. Jako jediný z přítomných vrcholných činitelů zemí aliance vynechal proslovy amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové i generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Posluchači totiž během projevů museli stát. Pochybnosti vyvolalo video redaktora České televize, které zveřejnil na sociálních sítích. Prezident v odpovědi na jeho dotaz viditelně špatně artikuluje. 

Na otázky zpravodaje České televize Bohumila Vostala Zeman odpověděl se zvláštní dikcí: „Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mě, když jsem byl premiérem, to za druhé. Na shledanou.“ A zamával přitom do kamery. Na další otázku, zda se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, odpověděl: „Asi všichni s ním budeme mluvit.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Zeman předtím absolvoval společné focení a slavnostní ceremoniál. Hrad již dopředu avizoval možnou změnu Zemanova programu. Během nedávné návštěvy Číny měl Miloš Zeman zdravotní potíže, konkrétně problémy s chůzí, kdy se na společné focení s ostatními státníky musel nechat dovézt golfovým vozíkem, zatímco ostatní politici na místo focení došli pěšky.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se poté ohradil vůči kritice Zemana za jeho bruselské vystupování s tím, že vynechal jen jeden bod programu – projevy ve stoje.

Čtěte také: Zeman nebyl na projevech tří klíčových účastníků summitu NATO

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.