2 prezident na summitu NATO

Zeman v Bruselu nezvládl celý program a špatně artikuloval

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Účast českého prezidenta Miloše Zemana na čtvrtečním summitu NATO vzbudila opět pochybnost o jeho kondici. Jako jediný z přítomných vrcholných činitelů zemí aliance vynechal proslovy amerického prezidenta Donalda Trumpa, německé kancléřky Angely Merkelové i generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. Posluchači totiž během projevů museli stát. Pochybnosti vyvolalo video redaktora České televize, které zveřejnil na sociálních sítích. Prezident v odpovědi na jeho dotaz viditelně špatně artikuluje. 

Na otázky zpravodaje České televize Bohumila Vostala Zeman odpověděl se zvláštní dikcí: „Je třeba bojovat proti Islámskému státu, to za prvé. Je třeba zvýšit rozpočet armády, jako byl za mě, když jsem byl premiérem, to za druhé. Na shledanou.“ A zamával přitom do kamery. Na další otázku, zda se setká s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, odpověděl: „Asi všichni s ním budeme mluvit.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Zeman předtím absolvoval společné focení a slavnostní ceremoniál. Hrad již dopředu avizoval možnou změnu Zemanova programu. Během nedávné návštěvy Číny měl Miloš Zeman zdravotní potíže, konkrétně problémy s chůzí, kdy se na společné focení s ostatními státníky musel nechat dovézt golfovým vozíkem, zatímco ostatní politici na místo focení došli pěšky.

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se poté ohradil vůči kritice Zemana za jeho bruselské vystupování s tím, že vynechal jen jeden bod programu – projevy ve stoje.

Čtěte také: Zeman nebyl na projevech tří klíčových účastníků summitu NATO

,