V Evropě je moc Evropanů, vezměte si migranty, radí OSN

V Evropě je moc Evropanů, vezměte si migranty, radí OSN
Peter Sutherland Foto: FOTO: Wikipedia
1
Svět
Echo24
Sdílet:

S provokativní myšlenkou vystoupil v britském parlamentu vysoký představitel OSN Peter Sutherland. Tento zvláštní zmocněnec OSN pro migraci soudí, že by Evropská unie měla rozbít „národní jednolitost“ svých členských států a otevřít se migrantům z jiných kultur.

Sutherland se nechal slyšet, že budoucí prosperita mnoha národních států EU závistí na tom, zda přijmou multikulturní politiku. Zprávu přinesla BBC.

Migrace má být pro některé státy „zásadním hybatelem ekonomického růstu“, řekl Sutherland v britské Sněmovně lordů. „Jakkoliv obtížné může být přesvědčit o tom jejich obyvatele“ dodal.

Stárnoucí nebo klesající počty domácího obyvatelstva v zemích jako Německo nebo jižní státy EU jsou údajně „klíčovým argumentem pro rozvoj multikulturních států“, dodal Sutherland.

Země jako Spojené státy, Austrálie nebo Nový Zéland, které byly původně založeny přistěhovalci, mají podle zmocněnce OSN menší problém se začleněním „lidí jiného původu, než jsme my sami“.

Vnímání tohoto rozdílu je prý přesně tou věcí, kterou je třeba rozbít. V poslední době se také údajně mění způsob, kdy si země vybírají migranty. Naopak, migranti si vybírají země, v čemž může začít dle Sutherlanda „EU v globálním měřítku začít zaostávat“.

Peter Sutherland, který je místopředsedou společnosti Goldman Sachs, předsedá Globálnímu fóru pro migraci a rozvoj. V minulosti zastával posty generálního prokurátora Irska, předsedy ropného gigantu BP nebo generálního řiditele Světové obchodní organizace. Účastní se setkání skupiny Bilderberg.

Čtěte také: Čeká nás tlak na kvóty. A co když ukázkově selžou?

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články