1 Jak se škola chystá na návštěvu hlavy státu

Zeman mezi školáky: Taková malá Putinova show

NOVÉ

Témata: ,

Ruský prezident Vladimir Putin pořádá každý rok v do detailu zrežírovaném televizním pořadu setkání s občany, kteří mu kladou dopředu přichystané, často „ošemetné“ otázky. O slabý derivát této megashow se pokusila střední vinařská škola na jižní Moravě, kam zavítal při své cestě po vlasti naopak český prezident Miloš Zeman. To, že byly otázky přichystané, psalo Echo 24 již minulý týden. Teď ale v pořadu ČT 168 hodin vyšla najevo režie akce a bezradnost do situace zapojených studentů.

Zřejmě profesorka v zaplněném sále ještě před příchodem prezidenta nabízí otázky napsané na papírky. „První otázka…,potřebuji, aby se mi toho někdo ujal,“ vybízí studenty, aby si vzali otázky a přečetli je následně prezidentovi. Poté instruuje své žáky, jak mají postupně zvedat ruce a klást předepsané dotazy.

Video najdete zde

Studenti očividně zaskočeni stylem, jakým jsou otázky napsané, začínají na pokyn hrát celé divadlo, poslušně se hlásí a kladou nepřirozené dotazy prezidentovi, kterým někdy sotva sami rozumí. „Pane prezidente, vy sám jste se již několikrát vyjádřil negativně směrem k České televizi. Uměl byste nám vysvětlit, proč televize, na kterou lidé platí nemalé koncesionářské poplatky, předkládá lidem informace stejně manipulativně a neobjektivně jako jiná masmédia? A lze tomu nějak zabránit?,“ čte z papírku zaskočená studentka.

„Rád bych se zeptal na důvod, proč se v Evropě politici zpronevěřili svým občanům-voličům, proč rozhodují proti jejich přání a vůli a také proti zákonům. Kdo na tom má zájem a zda jsou politici něčím nuceni k takovým rozhodnutím,“ ptá se například další chlapec.

Po zveřejní pořadu se nad show rozpoutala vášnivá debata na Facebooku.

 

 

 

 

 


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.