Mladá lovkyně z Čech zabila lva i žirafu. Ochránci zuří

zbožňuje lov

Mladá lovkyně z Čech zabila lva i žirafu. Ochránci zuříNOVÉ
Michaela 'Michaelka' Fialová se skoleným lvem Foto: facebook.com/Michaelka's hunting
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Michaela Fialová je mladá Češka, která se svou zálibou poněkud vybočuje – zbožňuje lov (nejen) velkých zvířat. Mezi její největší úlovky patří žirafa, lev nebo bizon. Svým koníčkem se ale prý pokouší poukázat na problematiku pytláctví stejně tak jako na tradici lovu. Proti tomu jsou ale ochránci zvířat u nás i ve světě, kteří proti ní podepisují petice. Proti pondělní přednášce Fialové na brněnské Mendelově univerzitě se postavila Demokratická strana zelených.

„DSZ považuje za hluboce neetické a za morální poklesek takového člověka pozvat, aby se před studenty chlubil  tím, jak zabíjí nevinná zvířata, a přednášel o tom, jak je skvělé brát jim život jen kvůli zábavě a trofejím,“ stojí ve vyjádření DSZ pro ECHO24.cz.

 

As single lady I wish you all happy Valentines day…. This is how romantic looks like to me ….:)

Posted by Michaelka‘s hunting on Saturday, February 14, 2015
 

Demokratická strana zelených je pořádáním přednášky na akademické půdě pobouřena. „DSZ odsuzuje jakékoliv násilí páchané na zvířatech tím spíše, je-li jediným smyslem takového jednání zvrácená zábava,“ uzavírá vyjádření strany.

Fialová se ale brání, že svým počínáním se snaží bojovat proti ignoranci lidí vůči lovu, který ve své oficiální podobě prý často pomáhá místním a paradoxně i zvířatům. Podle Fialové totiž nemalé peníze sloužící jako poplatek za povolení odlovu konkrétního zvířete jde do rukou lokálních obyvatel, kteří často jiný příjem nemají. Za odlovení krále zvířat – lva zaplatí zájemce kolem jednoho milionu korun.

Čtěte také: Je pes kamarád, nebo jídlo? Petice hnula pravidly Facebooku

Důležitým je dle zastánců lovu i regulace populace divokých zvířat, kterých je podle odhadů v různých částech Afriky dnes dokonce více než před sto lety. Fialová upozorňuje i na tradici lovu a využití ulovených zvířat, které např. i sama jí. 

Mladé lovkyně z České republiky si všimly před časem i světová média. Její stránka na Facebooku má bezmála 25 tisíc příznivců a právě skrze sociální sítě šíří Fialová svoje úlovky. Vedle souhlasných názorů se ale mezi komentáři objevují silné kritické hlasy ochránců zvířat, podle kterých je lov nehumánní, nehledě na to, že se se zabitými zvířaty Michaela Fialová fotí a následně je i vaří a jí.

Proti počínání Fialové byly zveřejněny petice shromažďující desítky tisíc podpisů lidí převážně z řad ochránců práv zvířat. Jedna taková, která vznikla na serveru change.org, dosáhla 70 tisíc podpisů.

Čtěte také: Nejen lidé. Ebole podlehla třetina goril a šimpanzů

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov