Krokodýl, teď had. Kadyrov bojuje se ‚silami zla‘

Krokodýl, teď had. Kadyrov bojuje se ‚silami zla‘UVNITŘ VIDEO
Prezident autonomní Čečenské republiky Ramzan Kadyrov Foto: FOTO: Instagram/Ramzan Kadyrov
Svět

bp Echo24

Zatímco ruský prezident Vladimir Putin plave s delfíny a pózuje pro fotografy s divokými šelmami, čečenský vůdce Ramzan Kadyrov zašel ještě dál. Na sociální síti zveřejnil video, na kterém zápasí s obrovským hadem. Dokazuje tím své fyzické kvality a dobrodružnou povahu jako jeho šéf z Kremlu. Zároveň tím podle svých slov demonstruje boj se „silami zla“.

Video zachycuje čečenského prezidenta Kadyrova, který klečí na písčité pláži a se skloněnou hlavou se připravuje k modlitbě. Znenadání se k němu přiblíží velký had a vůdce ho rukou chytí za hlavou ještě dřív, než se plaz dostane k jeho obličeji. Podívá se zvířeti do očí a promlouvá k němu. Přemožené zvíře pak odhodí stranou.

 

Предыдущий пост имеет огромный философский, идеологический и религиозный смысл. Змея символизирует силы зла, опутавшие огромные территории земного шара, где страдают сотни млн людей. Это Афганистан, Ирак, Сирия, Ливия, Египет, африканские страны. Они же хотят втянуть в эту пучину и народ Украины. Силы дьявола стравливают между собой народы, религии, страны. Они хотят, чтобы воцарился управляемый хаос, чтобы половина земного шара голодала, бедствовала, довольствовалась жалкими подачками. Так не должно быть! Мы все сотворены, чтобы жить, растить детей, радоваться жизни, молиться, помогать друг другу. Мы с вами люди, а не звери, чтобы враждовать, опасаться друг друга. Я призываю, каждого, кому не безразлична судьба детей, их будущее, судьба своих народов, стран, будущее всей планеты, объединиться, протянуть друг другу руки. Я призываю политиков стать выше личных, корпоративных, узконациональных интересов, понять, что нельзя вечно держать в нищете, страхе, вечно угнетать целые страны и народы. Когда они объединятся, остановить не сможет никто. Поэтому нужно использовать еще остающийся шанс, сделать всё, чтобы на земле воцарились мир, стабильность и процветание. Это в наших с вами силах. Давайте сделаем вместе первый шаг, второй, третий. Я накануне поднимался на горную вершину. Это очень тяжело. Но за первым следует второй шаг, третий шаг. И вы оказываетесь на гребне, вы достигаете цели. Мы с вами победим зло! #ОстановитеДьявола #StopTheDevil

Video zveřejněné uživatelem Аллах Велик!!! (@kadyrov_95),

K videu, zveřejněném na soukromém Instagramu, připojil Kadyrov komentář, ve kterém vysvětlil své poselství. Had podle něj symbolizuje „síly zla“. Ty „převzaly kontrolu nad rozsáhlými oblastmi na zemi, kde trpí miliony lidí“, vysvětlil čečenský vůdce. Jednat se má o Afghánistán, Irák, Sýrii, Libyi, Egypt, africké země a také Ukrajinu. „Síly zla chtějí na tomto světě nastolit chaos, takže polovina světa hladoví a chudne. Tak to být nemá!“ dodal.

Kadyrov poté vyzval světové politiky, aby spolupracovali a zasadili se o nastolení a udržování míru. Příspěvek na sociální síti zároveň opatřil hashtagem #StopTheDevil, což v překladu znamená: Zastavte ďábla.

Není to poprvé, co se čečenský prezident utkal s divokým zvířetem. Začátkem října zveřejnil na Instagramu video, na kterém zápasí s krokodýlem. Někteří ale tehdy pochybovali, že byl živý. Domnívali se, že zvíře bylo vycpané.

Čtěte také: Jako Putin? Kadyrov zápasil s krokodýlem. Možná vycpaným

Čečenec Kadyrov pomáhá syrským uprchlíkům v Německu