2 Úspěch české studentky

Češka odmaturovala mezi nejlepšími na světě a míří do Oxfordu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Česká republika si na poli vzdělání připsala další historický úspěch. Zasloužili se o něj maturanti, kteří výrazně zabodovali u mezinárodních maturit IB (International Baccalaureate). Nejúspěšnější byla Vendula Fialková, absolventka Nového PORGu, která u mezinárodních maturit ani jednou nechybovala, získala maximální počet bodů, a proto byla přijata ke studiu matematiky na prestižní univerzitě v Oxfordu. Po loňské premiéře IB maturity se jedná o druhého studenta Nového PORGu na této univerzitě.

Vedle Fialkové byli úspěšní i další studenti Nového PORGu. Jeden bude studovat právo na University College London (UCL), jiný biochemii na Imperial College of London, další počítačové vědy a matematiku na University of Edinburgh.

„V maturitním ročníku 2016 skládalo IB zkoušku v plném rozsahu 15 studentů a dosáhli vynikajícího průměru 39 bodů, což je pro Českou republiku ohromný úspěch. Tento studijní výsledek je nejen akademicky a statisticky významný, ale představuje i řadu osobních triumfů a splněných cílů,” uvedl Karel Lemfeld, zástupce ředitele Nového PORGu. Podle něj to dokládá i výjimečný, maximální výsledek 45 bodů, díky kterému se Vendula Fialková zařadila mezi 146 nejlepších absolventů z celého světa.

Aktuální čísla IB shrnují, že v květnu 2016 skládalo na celém světě mezinárodní maturitu na 150 000 studentů ze 136 zemí světa na téměř 4 000 středních školách. Ti dosáhli průměrného výsledku 30,07 bodů. V porovnání s loňským rokem se letošní počet studentů, kteří zakončují střední školu IB diplomem, zvýšil o více než 5 %. V současné době je po celém světě téměř jeden a půl miliónu absolventů.

Nezávislé výzkumy potvrzují, že IB program zlepšuje akademické úspěchy žáků, jakož i jejich pravděpodobnost přijetí na vysoké školy. „Je jasné, že naši studenti jsou lépe připraveni uspět a možná, co je ještě důležitější, jsou lépe připraveni přispět k tomu, aby se svět stal lepším místem,“ říká Dr. Siva Kumari, generální ředitel IB.

Osmileté gymnázium Nový PORG nabízí unikátní program, ve kterém kombinuje požadavky českého učebního plánu pro gymnázia s mezinárodními programy dle „Cambridge International Examinations“ (prima až sexta) a IB Diploma programme (poslední dva ročníky studia). O tom, zda student zakončí gymnázium IB diplomem, českou maturitou, nebo obojím, se rozhoduje v průběhu sexty.

Čtěte také:

Nejlepší gymnázia v Česku? PORG potvrdil dominanci

PORG byl v maturitních testech nejúspěšnějším osmiletým gymnáziem

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.