3 dotace pro Jablotron

Dotace jsem bral, ale neuvědomil jsem si to, přiznal Dalibor Dědek

, NOVÉ

Témata: ,

Nová osobnost hnutí STAN, miliardář Dalibor Dědek, potvrdil zjištění serveru Echo24, že jeho firma Jablotron pobírala dotace. Sám Dědek přitom donedávna tvrdil, že jeho firma dotace nečerpala a vyrostla z nuly. Nyní potvrdil, že Jablotron během 10 let získal na dotacích celkem 10 miliónů. Brání se ovšem, že za stejné období odvedla jeho firma do státní kasy na dani z příjmu více než 750 miliónů.

Dalibor Dědek zveřejnil na svém facebookovém účtu krátké video, na kterém se k dotacím vyjadřuje. Ty byly podle Dědka použity na výstavbu mateřské školky, na zřízení nových pracovních míst a na výzkumnou praxi indického vědce. „A já Dědek si to neuvědomil,“ přiznává Dědek.

„Nebojuji proti dotacím paušálně. Mají svůj smysl, zejména v neziskové sféře, v péči o krajinu a v zemědělství. Prostě všude tam, kde přímo slouží veřejnému zájmu,“ tvrdí Dědek. Co mu ovšem vadí jsou podnikatelé, kteří si z dotací udělají dojnou krávu.

Dědka se zastal také Vít Rakušan, 1. místopředseda hnutí STAN, který pro Echo24 již dříve uvedl, že podle informací z médií šlo o peníze z evropských sociálních fondů pro konkurenceschopnost – tedy o peníze přímo určené pro zaměstnance a zvyšování jejich kvalifikace. „To považuju za trochu jiný typ dotací. To nejsou peníze, kterými by se rozvíjel byznys,“ řekl místopředseda.

Koncern JABLOTRON GROUP sdružuje dvě desítky firem, v nichž pracuje více než 600 zaměstnanců. Obrat skupiny v roce 2015 přesáhl 2,6 miliard korun a podle magazínu Forbes patří Dědkovi s majetkem ve výši téměř 5 miliard korun 37. místo mezi nejbohatšími Čechy za rok 2016.

Čtěte také: Dědek nesmí Starostům darovat 10 milionů korun. Zapomněl na limit

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.