Putin chujlo! se stává ukrajinským symbolem

Antiputinovské nálady

Putin chujlo! se stává ukrajinským symbolemVIDEO A GALERIE
Fotografie má údajně ukazovat poslance v ukrajinském parlamentu, kteří nosí trička s antiputinovským sloganem. Foto: Twitter / Євромайдан
Svět

Tereza Vilímová

Heslo „Putin chujlo!“, kterým označil ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja ruského prezidenta Vladimira Putina, se stává ukrajinským antiputinovským symbolem. Tričko s tímto nápisem si dokonce oblékla ukrajinská poslankyně.

Heslo „Putin chujlo!“ pronesené o víkendu z úst ukrajinského ministra notně zaměstnalo zahraniční média. Ta měla problém s tím, jak vulgární slovo označující pánské přirození přeložit. Nyní se sousloví pocházející ze stejnojmenné fotbalové písničky stává ukrajinským symbolem. Lze si ho stáhnout i do mobilu jako vyzvánění.

Čtěte také: Světová média měla problém: překlad vulgární urážky Putina 

VIDEO: Putin je ču**k, skandoval ukrajinský ministr zahraničí

Na twitteru se objevila fotografie ženy, která má na triku nápis „Putin chujlo!“. Podle rádia Svobodná Evropa pochází fotografie z ukrajinského parlamentu a žena je ukrajinskou poslankyní.

Na nápis lze narazit i na veřejných prostranstvích, např. nasprejovaný na zdech nebo na automobilech. Nacházel se dokonce na světelném hlášení na jednom z vlaků ukrajinských drah. Cestující si tak místo cílové stanice přečetli nápis „Putin chujlo!“ Sousloví se dokonce objevilo i jako slovníkové heslo na webové encyklopedii Wikipedia.

Antiputinovské nálady jsou patrné i v jedné kyjevské hospodě. V té si podobiznu Putina nakreslili přímo do pisoáru – viz další fotografie na twitteru.

Již na začátku roku 2014 v souvislosti s ruskou anexí Krymu se zvláště u fotbalových fanoušků klubu FK Metalist Charkov stala písnička „Putin chujlo!“ velmi oblíbenou. Nejdříve se zpívala a skandovala během fotbalových utkání, později se stala celostátním hitem. Na videu Rádia Svobodná Evropa můžete např. vidět, jak lidé zpívají píseň před ruským konzulátem v Charkově.