6 Antiputinovské nálady

Putin chujlo! se stává ukrajinským symbolem

VIDEO A GALERIE

Heslo „Putin chujlo!“, kterým označil ukrajinský ministr zahraničí Andrij Deščycja ruského prezidenta Vladimira Putina, se stává ukrajinským antiputinovským symbolem. Tričko s tímto nápisem si dokonce oblékla ukrajinská poslankyně.

Heslo „Putin chujlo!“ pronesené o víkendu z úst ukrajinského ministra notně zaměstnalo zahraniční média. Ta měla problém s tím, jak vulgární slovo označující pánské přirození přeložit. Nyní se sousloví pocházející ze stejnojmenné fotbalové písničky stává ukrajinským symbolem. Lze si ho stáhnout i do mobilu jako vyzvánění.

Čtěte také: Světová média měla problém: překlad vulgární urážky Putina 

VIDEO: Putin je ču**k, skandoval ukrajinský ministr zahraničí

Na twitteru se objevila fotografie ženy, která má na triku nápis „Putin chujlo!“. Podle rádia Svobodná Evropa pochází fotografie z ukrajinského parlamentu a žena je ukrajinskou poslankyní.

Na nápis lze narazit i na veřejných prostranstvích, např. nasprejovaný na zdech nebo na automobilech. Nacházel se dokonce na světelném hlášení na jednom z vlaků ukrajinských drah. Cestující si tak místo cílové stanice přečetli nápis „Putin chujlo!“ Sousloví se dokonce objevilo i jako slovníkové heslo na webové encyklopedii Wikipedia.

Antiputinovské nálady jsou patrné i v jedné kyjevské hospodě. V té si podobiznu Putina nakreslili přímo do pisoáru – viz další fotografie na twitteru.

Již na začátku roku 2014 v souvislosti s ruskou anexí Krymu se zvláště u fotbalových fanoušků klubu FK Metalist Charkov stala písnička „Putin chujlo!“ velmi oblíbenou. Nejdříve se zpívala a skandovala během fotbalových utkání, později se stala celostátním hitem. Na videu Rádia Svobodná Evropa můžete např. vidět, jak lidé zpívají píseň před ruským konzulátem v Charkově.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.