1 Soud o kvóty na přerozdělování uprchlíků

Slovensko i Maďarsko se ohrazují proti návrhu zamítnutí žaloby

NOVÉ

Témata: , ,

Slovensko i Maďarsko se dnes ohradily proti proti návrhu generálního advokáta Soudního dvora EU Yvese Bota, podle kterého by měla být zamítnuta žaloba Bratislavy a Budapešti na mechanismus přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Slovenská republika bude podle ministra vnitra Roberta Kaliňáka vždy proti přerozdělování migrantů na základě kvót, informoval list Denník N.

„Slovensko je proti kvótám a vždy proti nim bude. Budeme se naopak snažit hledat řešení, které umožní migrační toky do Evropské unie snížit,“ uvedl Kaliňák ve svém vyjádření, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Podle slovenského ministra vnitra se nejedná o žádnou „náhlou“ migrační krizi, ale situace vyplývá z „aktivit některých evropských zemí“ v Libyi a v Sýrii. Kaliňák také uvedl, že „systém povinných kvót je zcela neúčinný“.

„Migranty přijímat nechceme; počkáme si, jak rozhodne soud,“ reagoval dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó. Zároveň připomněl, že Maďarsko systém pevných kvót chápe jako porušování evropského práva. Brusel podle něj nemůže svrchované státy zbavit práva rozhodnout, koho mají na svém území přijmout.

„Klíčové body (Botova) vyjádření jsou politického charakteru a jen se jimi kamufluje, že jeho návrhu chybí právní základ,“ uvedl podle agentury Reuters tajemník maďarského ministerstva spravedlnosti Pál Völner.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.