Úředník chtěl úplatek 5 milionů za stavební povolení, zjistila policie

Korupce ve stavebnictví

Úředník chtěl úplatek 5 milionů za stavební povolení, zjistila policieNOVÉ
Domov

Jeden ze členů komise pro územní plánování městského úřadu v Mníšku pod Brdy podle středočeských kriminalistů slíbil za úplatek pět milionů korun developerské firmě stavební povolení pro její projekt. Muž je obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu přijetí úplatku, informoval dnes středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa.

V případě odsouzení hrozí podezřelému až 12 let vězení. Podle tajemnice mníšeckého městského úřadu Věry Landové obviněný není zaměstnanec úřadu.„V současné době je obviněný stíhán vazebně a kriminalisté nadále objasňují veškeré skutkové okolnosti související s případem,“ uvedl Truxa.

Středočeští kriminalisté také nedávno sdělili obvinění muži, který dle vyšetřovatelů zpronevěřil necelých šest milionů korun. Jednalo se o advokáta. „Z advokátní úschovy na účtu banky vyčerpal bez vědomí a souhlasu klientů částku v celkové výši 5,81 milionu korun. Tyto finanční prostředky zpronevěřil a použil pro svoji potřebu,“ dodal Truxa. V případě odsouzení může obviněnému hrozit až desetiletý trest.

Čtěte také: Policie s Čapím hnízdem ovlivňuje volby, tvrdí ministr Pelikán