1 Sturgeonová o předčasných volbách

Mayová chce volbami prosadit tvrdý brexit, soudí skotská premiérka

, NOVÉ

Témata: ,

Skotská první ministryně Nicola Sturgeonová prohlásila, že britská premiérka Theresa Mayová chce prostřednictvím předčasných voleb Británii vnutit svou vizi takzvaného tvrdého brexitu. Mayová v pondělí oznámila, že chce vyhlásit volby na 8. června.

„Vidí (konzervativci) šanci posunout Británii doprava, protlačit tvrdý brexit a zavést rozsáhlejší škrty (ve veřejných výdajích). Postavme se za Skotsko,“ uvedla na twitteru Sturgeonová, jejíž Skotská národní strana (SNP) je proti brexitu a usiluje o nezávislost Skotska na Británii.

Mayová dnes oznámila záměr vyhlásit předčasné volby na 8. června se zdůvodněním, že při jednáních o odchodu Británie z EU potřebuje větší politickou jednotu ve vztahu k tomuto procesu v parlamentu.

Mayová se letos vyslovila pro „tvrdou“ variantu brexitu. Ta by mimo jiné znamenala, že Londýn by s EU nevyjednával ani o zachování vnitřního trhu nebo o celní unii a Británie by například mohla omezit volný pohyb osob s cílem snížit počet imigrantů z unijních zemí.

Čtěte více: Překvapení z Londýna. Mayová nečekaně oznámila předčasné volby

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.