1 Americké prezidentské volby

Trump není pro vás vhodný prezident, káže Američanům Schulz

, NOVÉ

Témata: , ,

Americký magnát Donald Trump usilující o republikánskou nominaci na prezidenta USA není vhodným kandidátem na tuto funkci. V rozhovoru s francouzskou televizí i-Tele to řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. Na Trumpa jako prezidenta podle něj není připravena Evropa ani USA.

Socialista Schulz je známý tím, že dává rady a kontroverzní výroky na všechny strany. Již v minulosti si vysloužil kritiku například za své loňské výroky k vývoji v Polsku a premiérka Beata Szydlová tehdy od něj požadovala omluvu.

„Trump patří k lidem, jaké máme také my tady v Evropě. K lidem, kteří najdou na všechno obětního beránka, ale nikdy nenabídnou konkrétní řešení. Upřímně dávám přednost jinému kandidátovi,“ řekl Schulz podle agentury Reuters s odkazem na demokratickou uchazečku Hillary Clintonovou.

Trump vede v primárních volbách a má naději stát se republikánským kandidátem v listopadových prezidentských volbách. Vysloužil si ale kritiku za výroky k řešení migrace z Mexika a za návrh dočasného zákazu vstupu muslimů na území USA.

Trump kvůli střetu stoupenců a odpůrců odvolal volební shromáždění

Mnozí Trumpa viní z vyvolávání napětí a rozdělování americké veřejnosti. Projevuje se to napjatou atmosférou na shromážděních, to páteční svolané do Chicaga byl Trump nucen zrušit kvůli otevřenému střetu jeho stoupenců s jeho odpůrci.

Sociální demokrat Schulz vyvolal bouři v Polsku, když loni přirovnal nástup konzervativní vlády ke státnímu převratu. „To, co se tam děje, má charakter státního převratu a je dramatické,“ řekl. Szydlová po něm žádala omluvu, ale Schulz ji odmítl. „Ve vaší zemi nastala velmi kontroverzní situace. Na ulice vyšlo mnoho tisíc lidí protestujících proti rozhodnutím vlády. Myslím, že obavy, které jsem dal najevo, nejsou jen mými obavami, ale že je sdílí mnoho Poláků,“ řekl tehdy Schulz v rozhovoru polským televizím.

Čtěte dále: Přežil Osvětim, má 112 let a teď je nejstarším mužem na světě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.