1 boj proti islamistům

Iráčtí Kurdové a americké speciální síly prý zabili finančníka IS

, NOVÉ

Témata: ,

Iráčtí Kurdové společně s americkými speciálními silami dnes zlikvidovali finančníka takzvaného Islámského státu (IS) Džasíma Džabúrího. Podle agentur AFP a Reuters to oznámila Regionální bezpečnostní rada Kurdistánu (KRSC).

Rada ve svém prohlášení podle AFP uvedla, že šlo o společnou operaci v oblasti kolem města Káim na severozápadě Iráku blízko hranic Sýrie. Konkrétní místo ale neuvedla.

Džasím Džabúrí, známý rovněž jako Hadži Hamad, měl podle informací amerického ministerstva financí na starosti finanční operace Islámského státu, zejména pokud jde o prodej ropy a zemního plynu.

Reuters napsal, že mluvčí Pentagonu Adrian Rankine-Galloway potvrdil, že koaliční síly dnes v Iráku provedly společnou operaci namířenou proti „cíli“ spojenému s Islámským státem. Dodal však, že výsledky této akce se nyní ještě vyhodnocují.

„Mise byla schválena a koordinována s iráckou vládou a byla provedena ve spolupráci s iráckými bezpečnostními silami,“ dodal.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.