21 Astronomický fotograf roku

FOTOGALERIE: Dary noční oblohy. Podívejte se na nejkrásnější vesmírné fotky roku

, FOTKY UVNITŘ

Témata: , ,

Polární záře nad ledovými norskými planinami, v horizontu zářící Měsíc i kolize hvězdné oblohy se znečištěnými městy. To vše se objevilo na fotografiích finalistů již devátého ročníku soutěže Astronomický fotograf roku, jejíž výherce organizátoři oznámí v polovině září. V galerii si můžete prohlédnout snímky finalistů.

Soutěž, v níž každý rok soupeří tisíce talentovaných fotografů z celého světa, již tradičně pořádá Královská greenwichská observatoř. Jde o největší fotografickou soutěž svého druhu, která si klade také za cíl popularizaci vědeckých oborů, které se zabývají vesmírem.

Letos se královská observatoř dočkala přes 3 800 příspěvků jak od nadšených amatérských fotografů, tak i ostřílených pravidelných soutěžících z 91 různých zemí. Na svých snímcích zachytili nejen hvězdy, ale i polární záře i vzdálená vesmírná tělesa – letos se třeba poprvé v soutěži objevila fotografie obří ledové planety Uran.

Vybrané ukázky fotografií finalistů najdete v naší galerii. Vítěze devíti různých kategoriích oznámí organizátoři 14. záři. Dva šťastlivci se také dočkají speciálních cen. Snímky nejlepších fotografů tohoto ročníku budou bezplatně k vidění v Astronomickém centru greenwichské observatoře.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Podívejte se na adepty na Českou cenu za architekturu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.