„Madam President“. Newsweek pustil do oběhu číslo o vítězství Clintonové

SBĚRATELSKÝ HIT

„Madam President“. Newsweek pustil do oběhu číslo o vítězství ClintonovéNOVÉ 1
Svět

jh Echo24

Mnoho expertů se v odhadu výsledku amerických prezidentských voleb zmýlilo, málokomu ale omyl přišel tak draho, jako společnosti Topix Media, která licenčně vydává časopis Newsweek. Podle webu britského listu The Daily Telegraph redakce připravila a vytiskla 125 000 exemplářů zvláštního volebního vydání oslavujícího vítězství Hillary Clintonové.

Číslo s obrázkem usmívající se Clintonové na titulní stránce a nápisem „Madam President“ muselo být staženo a nahradila ho správná verze s obrázkem usmívajícího se Donalda Trumpa a nadpisem „President Trump“.

Obě verze byly podle listu připraveny předem, vydavatel se ale nakonec rozhodl distribuovat jen exempláře s Clintonovou. Nepředpokládal, že by volby dopadly opačně. Číslo, opatřené titulkem „Historická cesta Hillary Clintonové do Bílého domu“, se ve stáncích objevilo hned v úterý, ale bylo spěšně staženo.

„Jako kdokoli jiný, i my jsme udělali chybu,“ řekl listu The New York Post ředitel společnosti Topix Media Tony Romando.

Romando doplnil, že se nejednalo o žádné politické rozhodnutí, ale pouze o pragmatické obchodní důvody založené na předvolebních průzkumech, které dávaly Clintonové vyšší šanci ke zvolení. Upozornil, že podobné situace nastávají například při ostře sledovaných sportovních událostech.

Na vydání s Clintonovou upozornila už v pondělí zaměstnankyně knihkupectví, kam nová várka časopisů dorazila, píše server Hiffungton Post. „Pracuji v knihkupectví a normálně dostáváme magazíny předčasně a podívejte se, co nám sem přišlo,“ napsala na twitteru s přiloženou fotografií Newsweeku s titulkem Madam President. Údajně kvůli rozhořčeným reakcím Trumpových voličů pak byla nucena svůj účet na sociální síti zrušit.

Prodáno bylo údajně jen sedmnáct exemplářů s Clintonovou, které se okamžitě staly sběratelským hitem. Na mítinku amerických demokratů v Pittsburghu dokonce jeden výtisk podepsala sama Clintonová. Na aukčním serveru E-bay byla dnes rarita k dispozici v přepočtu za více než 12 000 korun.

Čtěte také: Obama doufá, že Trump nedá Clintonovou zatknout