1

Francie proti Merkelové. Odmítá trvalé přerozdělování migrantů

, NOVÉ

Témata: , , , , ,

Francie odmítá trvalý mechanismus přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie, který prosazuje Německo. Prohlásil to dnes na bezpečnostní konferenci v Mnichově francouzský premiér Manuel Valls. Evropa by se ale podle něj měla držet plánu na přerozdělení 160.000 běženců z Řecka a Itálie, na kterém se státy unie dohodly loni přes odpor některých zemí, včetně České republiky.

"Francie to odmítá," řekl Valls na adresu trvalého mechanismu přerozdělování uprchlíků. Evropská unie by podle něj měla "vyslat vzkaz, že už více uprchlíků nepřijme".

Čtěte také: Valls zaútočil na Merkelovou: Její migrační politika je neudržitelná

Francie podle premiéra dodrží svůj slib, že v rámci loňské dohody na přerozdělení běženců přijme 30.000 lidí. Nepřistoupí však na žádné zvýšení tohoto počtu. "Žádné další nepřijmeme," prohlásil Valls. "Francie nikdy neřekla 'pojďte do Francie'," dodal.

O tom, že evropské země nemohou v dlouhodobém horizontu přijímat tolik uprchlíků jako dosud, hovoří Valls opakovaně. Francie loni zaregistrovala 79.130 žádostí o azyl, což je o 22 procent více než v předchozím roce. Je to ale jen zlomek ve srovnání s Německem, kam loni přišlo 1,1 milionu uprchlíků, nejvíc od konce druhé světové války.

Čtěte také: Země Visegrádu boří plány Merkelové. Hrozí otevřený střet

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.