1 Uprchlická krize

Valls zaútočil na Merkelovou: Její migrační politika je neudržitelná

NOVÉ

Témata: , ,

Francouzský premiér Manuel Valls při své cestě na bezpečnostní konferenci do Mnichova nečekaně ostře zaútočil na uprchlickou politiku německé kancléřky Angely Merkelové. „Tato politika, která je dočasně odůvodněná, je neudržitelná v dlouhodobém časovém horizontu,“ prohlásil Valls pro německou mediální skupinu Funke.

„Musíme to říct jasně: Evropa nemůže přijmout všechny migranty ze Sýrie, Iráku nebo z Afriky. Musí získat kontrolu nad svými hranicemi,“ uvedl francouzský premiér. Německá média dávají takto zřetelný postoj k uprchlické krizi od socialistické vlády v Paříži do souvislosti s vnitřní francouzskou politikou, kdy levice čelí enormnímu tlaku krajní pravice Národní fronty. Valls otevření Evropy kritizoval již koncem ledna, ale nyní zřetelně svá slova cílil na Berlín.

Nečekaně silné výroky Manuela Vallse směrem k Berlínu padly jen několik hodin poté, co azylovou politiku kancléřství rovněž ostře odsoudil ruský premiér Dmitrij Medveděv, který je také účastníkem konference v Mnichově. Evropská migrační politika je totální selhání, to vše je naprosto děsivé,“ řekl Medveděv pro ekonomický list Handelsblatt.

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.