Dvanáctiletá dívka střílí žirafy i zebry. A slibuje, že nepřestane

MLADÁ LOVKYNĚ Z UTAHU

Dvanáctiletá dívka střílí žirafy i zebry. A slibuje, že nepřestaneNOVÉ
Aryanna Gourdinová pózuje s mrtvou žirafou. Foto: Foto: Facebook/Aryanna Gourdin - Braids and Bows
3
Svět

vb Echo24

Řadu lidí na celém světě rozčilují fotky mladé Američanky Aryanny Gourdinové, na nichž pózuje s mrtvými žirafami, zebrami a dalšími exotickými zvířaty. Za zabíjení zvířat slibují lidé dvanáctileté lovkyni někdy i smrt. Ona sama však na své činnosti nevidí nic špatného a slibuje, že v zabíjení zvířat bude pokračovat.

Humbuk kolem Gourdinové se strhl poté, co na svůj profil na Facebooku nahrála fotku, na níž pózuje s mrtvou zebrou, vedle níž leží luk a šíp. „Tohle byl jistě jeden z mých vysněných lovů,“ zněl potom doprovodný popisek u fotografie. O několik dní později se pak pochlubila fotkou, kde stojí s vítězoslavným úsměvem vedle mrtvé žirafy.

Jak se ale dalo čekat, fotky mrtvých zvířat si na sociálních sítích našly řadu odpůrců. Lidé ji v komentářích označili například za „nechutnou“ nebo „zlou“. Někteří podle stanice ABC News dokonce zašli tak daleko, že začali Gourdinové a jejímu otci Elimu, který ji na lovu v Jihoafrické republice doprovázel, vyhrožovat smrtí. Proti jejich aktivitám se vyslovili i ochránci zvířat.

Mladá lovkyně z Utahu se však nenávistnými komentáři nenechává vyvést z míry. „Je to (lovení) něco, co miluji a co si užívám a chci, aby ostatní lidé viděli, co jsem zažila,“ prohlásila v televizní show Good Morning America. „Nikdy s lovením nepřestanu. Jsem lovkyně a nehledě na to, co o mě lidé říkají, se nechystám skončit,“ uvedla také.

Její otec potom na svou obhajobu uvedl, že žirafa, kterou zastřelili, dělala problémy. „Měli tam starší žirafu, která jedla cenné zdroje, jež potřebují ostatní žirafy k přežití,“ uvedl. Argumentoval také tím, že maso z mrtvé žirafy darovali místnímu sirotčinci a pomohli tak nakrmit až 800 malých dětí.

Zajímavé je, že podobnou mladou lovkyni má i Česká republika. Velký rozruch před časem vzbudila jistá Michaela Fialová, která se rovněž chlubila fotkami, na nichž pózuje s mrtvými zvířaty. Svým koníčkem se ale prý pokoušela poukázat na problematiku pytláctví stejně tak jako na tradici lovu. Proti tomu se ale postavili ochránci zvířat u nás i ve světě, kteří proti ní podepisovali petice.

Čtěte také: Mladá lovkyně z Čech zabila lva i žirafu. Ochránci zuří

Jeho stopa zůstane. Zastřelený lev Cecil bude mít vnoučata