1 Premiérův studentský hřích

‚Piggate‘ baví Británii. Labouristé rozdávali gumová prasátka

, NOVÉ

Témata: ,

Pondělní informace, podle níž měl mít britský premiér David Cameron během svých oxfordských studií intimní styk s prasečí hlavou, nezůstala bez rozsáhlé odezvy. Do „aféry Piggate“ se neopomněla opřít ani Labouristická strana, když její tiskové oddělení včera pohostilo přítomné novináře sladkostmi ve tvaru prasečí hlavy, píše deník The Independent.

Okolí britského premiéra oznámilo, že nebude komentovat žádné části knihy lorda Ashcrofta, který informaci o Cameronových studentských letech zveřejnil. Stejně tak se k situaci nechtěli vyjádřit ani opoziční labouristé. Nicméně jejich tiskové oddělení si určitou formu rýpnutí do premiéra neodpustilo. Na adresu Camerona sice neutrousilo ani jednu poznámku, novinářům v parlamentu však během pondělí nabízelo gumová prasátka.

A vzhledem k tomu, že současný lídr labouristické strany Jeremy Corbyn je vegan, mělo tiskové oddělení k dispozici i tuto variantu sladkosti.

Labouristická strana není jediným, kdo se které se baví zjištěním o premiérových studentských radovánkách. Například ruská ambasáda ve Velké Británii se dokonce v pondělí stala na Twitteru fanouškem nového účtu @CameronsPig, který sdílí vtípky o Cameronově „aféře“.

Čtěte také: Lordova pomsta: Cameron měl na Oxfordu styk s prasečí hlavou

To zase nezapomněl okomentovat tvůrce samotného satirického účtu s tím, že mu zisk takového followera lichotí. Nicméně se domnívá, že ruští lídři preferují spíše koně – s odkazem na jezdecké snímky prezidenta Putina.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.