1 Překroucená slova?

VIDEO: Zeman a kalašnikov. Co skutečně zaznělo

VIDEO

Témata: ,

Pozdvižení a bouře nevole kolem posledního výroku prezidenta Miloše Zemana, kterak „nabádá k odstranění premiéra Sobotky za použití kalašnikovu“, by možná byly o něco menší, kdyby se inkriminovaná pasáž objevila v médiích v celé své délce.

Autentický prezidentův výrok sice reaguje na otázku z publika týkající se premiéra Bohuslava Sobotky, nicméně zmiňuje jakékoliv politiky, prezidenta včetně.

KOMENTÁŘ MARTINA WEISSE: Zemanův ‚chytrý vtip‘

Studentka na mítinku v Tišnově Zemanovi poděkovala za občany České republiky, že dobře vykonává funkci a zeptala se, jakou mají občané možnost zbavit se premiéra Sobotky, protože „určitě nestojí za český národem, ale proti němu“.

Po potlesku v sále Miloš Zeman reagoval těmito slovy: „Tak… Chcete-li se zbavit jakéhokoliv politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta. A to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta, a ta se jmenuje kalašnikov.“

Čtěte také: O Česku se zase píše ve světě. Kvůli Zemanově ‚bonmotu‘ s kalašnikovem

Čtěte také: Sobotku lze sesadit volbami, nebo kalašnikovem, míní Zeman

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.