Policie začala vyšetřovat dotaci pro Babišovo Čapí hnízdo

Šlo o dotační podvod?

Policie začala vyšetřovat dotaci pro Babišovo Čapí hnízdoNOVÉ
Farma Čapí hnízdo Foto: FOTO: SGL Projekt
2
Domov
Echo24
Sdílet:

Farmu Čapí hnízdo, která patří do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše, začala vyšetřovat pražská hospodářská kriminálka. Kriminalisté prověřují okolnosti, které provázely udělení dotace ve výši padesát milionů korun z evropských fondů pro luxusní stavbu. Pokud prokážou, že došlo k podvodu, hrozí viníkovi až deset let vězení.

„Úkony v trestním řízení byly zahájeny pro podezření ze spáchání trestného činu dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie,“ řekla mluvčí žalobců Štěpánka Zenklová pro deník Právo. Ten o vyšetřování v pátek informoval. Případ dozoruje pražské městské státní zastupitelství.

Dotační program byl určený pro malé nebo středně velké podniky, které alespoň dva roky podnikají v cestovním ruchu, mají nejvýše 250 zaměstnanců a roční obrat 50 milionů eur. Je proto otázka, zda by společnost Farma Čapí hnízdo a.s. jako součást ziskového holdingu Agrofert měla na takovou dotaci nárok.

Na údajný dotační podvod upozornil anonym v trestním oznámení. Farma se podle něj sice od koncernu účelově oddělila, ale přesto neměla na dotaci nárok. Agrofert se podle informací Práva proti podezření ohradil a trvá na tom, že ke spáchání trestného činu nedošlo.

Čapí hnízdo je rozlehlá farma na Benešovsku v blízkosti hlavního tahu z Prahy na České Budějovice, která byla dokončena před čtyřmi lety. Nabízí mimo jiné reprezentativní prostory pro pořádání konferencí a společenských akcí a jeho součástí je i malá zoologická zahrada. Dominantou farmy je jízdárna právě ve tvaru obřího čapího hnízda.

Čtěte také: Prověřte šéfa. Brusel žádá kontrolu dotace na Babišovo Čapí hnízdo

Babišovo Čapí hnízdo začala vyšetřovat policie

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články