6 NEJVYŠŠÍ BUDOVY SVĚTA

OBRAZEM: Dubaj připravuje další výškovou megastavbu. Základnu tvoří ‚otisk‘ prstu tamního vládce

, NOVÉ

Témata: , ,

Státem vlastněná dubajská firma Dubai Holding oznámila stavbu velkého komplexu budov, jehož součástí bude i přes pět set metrů vysoká věž Burj Jumeirah (Burdž Džumeira). Zatímco tvar samotné věže podle firmy inspirují písečné duny, její základnu tvoří obří „otisk“ palce dubajského vládce Muhammada bin Rašída. V komplexu se pak mají nacházet komerční i obytné zóny. Informuje o tom server CNN.

Celý obří projekt zahrnuje výstavbu celého komplexu budov, který bude vysokou věž obklopovat. Nacházet se zde mají jak prostory pro komerční využití tak možné nové residence pro obyvatele města. V centru komplexu má pak stát základna vysoké věže, kterou údajně inspiroval otisk palce dubajského vládce Muhammada bin Rašída. V „obrysu palce“ má vzniknout jakýsi amfitéatr jako zázemí pro kulturu a zdobit by ho měla i vodní fontána. 

Samotná věž se má tyčit do výšky 550 metrů a její tvar je podle firmy inspirován například písečnými dunami. Ve výšce 450 metrů pak firma plánuje vystavět terasu s barem a restaurací, vyhlídkové patro pak nabídne 360stupňovou vyhlídku na město. Se stavbou plánuje společnost Dubai Holding začít v nejbližší době, první stavební fáze by měla skončit v roce 2023.


Čtěte dále: Praha versus stát. Získá město výměnou za pozemky 60 miliard na okruh?

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,