Ovčáček napadl iniciativu: ‚Jako oddělení KSČ,‘ odmítá otázky na Zemana

Facebooková přestřelka

Ovčáček napadl iniciativu: ‚Jako oddělení KSČ,‘ odmítá otázky na ZemanaNOVÉ 2
Domov
Echo24
Sdílet:

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Miloše Zemana, se rozhodl vytáhnout do boje se think-tankem Evropské hodnoty. Vadí mu, že se pozornost této organizace soustřeďuje na hlavu státu. Ovčáček to nazývá akcí Antizeman.

Tento týden Jiří Ovčáček oznámil, že v pondělí 31. srpna se na pravidelnou tiskovou konferenci prezidenta republiky dostaví i sám prezident republiky (většinou se tohoto setkání s médii účastní právě jen mluvčí). A co víc, podle Ovčáčka prý bude Zeman odpovídat na dotazy novinářů do té doby, než se vyčerpají. Tedy, že odpoví na všechny novinářské otázky.

Jakub Janda, nejznámější tvář iniciativy Evropské hodnoty, sepsal sedm otázek, které by měly být Miloši Zemanovi na tiskové konferenci položeny. Týkají se většinou prezidentových tvrzení o Ukrajině, Rusku či vystoupení v Číně.

Mluvčí Ovčáček rychle reagoval. Na svém Facebooku zveřejnil starý článek o turné osobností, které by mohlo vygenerovat zajímavé kandidáty na pražský Hrad a které organizovaly právě Evropské hodnoty. „Toto je odpověď na otázku, proč think-tank Evropské hodnoty v poslední době zvýšil aktivitu v projektu „Antizeman“. Proto publikace „Fakta nelze zamlčet“, proto „sedm otázek“. Jistě přijdou i další akce. Podzim bude zajímavý!“ připsal Ovčáček.

Janda, který je na Facebooku takřka neustále, si nemohl nechat ujít reakci: „Na množící se dotazy: Ne, pan mluvčí prezidenta republiky pro nás nepracuje. Byť to tak poslední týden vypadá, čehož si vážíme.“

Mluvčí prezidenta pak přidal ještě jeden facebookový status: „Think-tank Evropské „hodnoty“ rozeslal v rámci pokračující antizemanovské akce hromadně médiím „Sedm otázek“, které si „dovoluje doporučit“ pro pondělní tiskovou konferenci. Zdá se, že nám zde vyrůstá nové Oddělení masových a sdělovacích prostředků ÚV KSČ. Por „Fakta nelze zamlčet“ přichází „Pokyn pro sdělovací prostředky č. 1-2015“. Gratuluji.“

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články