Šéfa ukrajinského Pravého sektoru Jaroše zasáhl granát

Zraněn v Doněcku

Šéfa ukrajinského Pravého sektoru Jaroše zasáhl granátAKTUALIZUJEME
Dimitrij Jaroš Foto: FOTO: Wikipedia
Svět

Echo24

Poslanec a vůdce ukrajinského Pravého sektoru Dmytro Jaroš byl zraněn během bojů na doněckém letišti. Na Donbasu bojuje jako dobrovolník. Z místa byl okamžitě odvezen do nemocnice.

Podle informací serveru Novastimira.ru Jaroše zranil výbuch granátu a způsobil mu otevřenou zlomeninu ramene a několik poranění hlavy, před jejich vážnými následky jej ale uchránila helma. V současné chvíli je v péči lékařů.

Proruští separatisté ráno podle agentury TASS uvedli, že v Doněcké oblasti za uplynulých 24 hodin zahynulo při palbě ukrajinské armády pět civilistů a dalších 13 osob utrpělo zranění, včetně dvou dětí. Armádní mluvčí Andrij Lysenko naopak informoval, že od úterý přišel o život jeden voják a 40 bylo zraněno. 

Pravý sektor sdružuje nejradikálnější ukrajinské nacionalisty a kontakty má údajně i na ukrajinské podsvětí. Podle ruských médií je hlavní hybnou silou prozápadního směřování dnešního Kyjeva, ale podle výsledků parlamentních voleb velkou podporu ukrajinských občanů nemá. Strana získala v říjnových parlamentních volbách jen 1,8 procenta hlasů a skončila hluboko v poli poražených. Do parlamentu se ale dostal její vůdce Jaroš, který kandidoval jako nezávislý v obvodu s většinovým hlasovacím systémem. 

Čtěte více: Tvrdé boje, Doněck paralyzován. Unikátní fotky z dronů

VIDEO: Pravý sektor zmlátil proruského poslance v Oděse

Trest podle Pravého sektoru. Politik skončil v popelnici