1 ZAPLATÍ 14 TISÍC EUR

Herec Malkovich vyhrál soud s Le Monde kvůli kauze tajného konta

, NOVÉ

Témata: , , ,

Americký herec John Malkovich v pátek vyhrál soudní spor s francouzským deníkem Le Monde, který ho v jednom ze svých článků křivě obvinil z toho, že vlastnil tajné konto ve švýcarské bance. Informovala o tom agentura AFP. Le Monde se hodlá proti verdiktu odvolat.

Soud nařídil deníku a dvěma jeho redaktorům – Gérardovi Davetovi a Fabriceovi Lhommeovi, aby zaplatili celkem 14 000 eur (378 000 Kč) jako odškodné hollywoodskému herci a soudní výlohy. Ve výtisku svých novin a na internetu musí navíc francouzský list otisknout vyjádření soudu k případu.

Článek zveřejněný v listu Le Monde v únoru 2015 se týkal kauzy úniku informací ze švýcarské banky HSBC o klientech, kteří se založením účtu v ženevské pobočce chtěli vyhnout placení daní.

Podle článku byl jednou z osob, která měla v letech 2005 a 2007 tajné konto ve švýcarské bance, právě i Malkovich. Podle hercova právního zástupce si ale hvězda filmu Nebezpečné známosti účet v této finanční instituci nikdy neotevřela. Francouzský soud mu dnes dal za pravdu.

Malkovich měl sice akciový účet v jiné bance, kterou později převzala HSBC, řádně ho ale nahlásil americkým daňovým úřadům a zrušil ho navíc už v roce 1999, tedy před samotnou akvizicí ústavu bankou HSBC, vysvětlil právník.

Čtěte také: Hollywoodské hvězdy prchají z Azurového pobřeží

Chameleon Malkovich pózuje jako Che Guevara i Marilyn

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.