Účtenková loterie k EET zná první vítěze, zapojilo se půl milionu lidí

účtenkovka

Účtenková loterie k EET zná první vítěze, zapojilo se půl milionu lidíNOVÉ
Ilustrační foto Foto:

Foto: Echo24

1
Domov
Sdílet:

Ve středu se uskutečnilo první slosování účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET), a to z účtenek vystavených během října. V rámci losování ministerstvo financí rozdělilo zhruba 21 000 výher, první cenou je jeden milion korun. Losování se uskutečnilo odpoledne za přítomnosti zástupců úřadu, kompletní výherní listinu zveřejní ministerstvo financí na internetové stránce loterie.

„Výsledky se do hráčských účtů propisují postupně v rámci automatizovaného procesu ihned po slosování. Z tohoto důvodu je tedy možné, že soutěžící s hráčským účtem mají možnost dozvědět se o své výhře ještě před zveřejněním výherní listiny,“ uvedl mluvčí ministerstva Michal Žurovec. Ne všichni účastníci loterie ale mají zřízen hráčský účet. V takovém případě dostanou informace o výhře po 19. hodině e-mailem nebo SMS.

Kromě první výhry v loterii získali účastníci automobil Ford Focus Kombi za zhruba 400 000 Kč. Jako třetí cena bylo 300 000 Kč, čtvrtá 200 000 Kč a pátá 100 000 korun. Dále MF rozdělilo 20 výher po 20 000 Kč, 1000 výher po jednom tisíci korun a 20 000 výher po stokoruně.

Do říjnového slosování účtenkové loterie se zaregistrovalo zhruba 478 000 aktivních hráčů a do slosování bylo zaregistrováno 11,1 milionu účtenek. Slosování provedla Sazka prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel, takzvaného RNG modulu.

MF plánuje podle ministra financí Ivana Pilného (ANO) zjednodušení registrace účtenek, a to do konce tohoto roku. Cílem je do loterie přilákat ještě více lidí, řekl ministr pro Blesk.cz. První změnou má být zjednodušené propojení s účtovacím systémem, aby bylo okamžitě jasné, proč se případně účtenka nezaregistrovala. „Dnes nevíte, jestli to bylo proto, že byla špatně vystavena obchodníkem, nebo jestli jste tam udělal chybu, tak to teď změníme, aby bylo zřejmé, že ta účtenka je platná, že vy jste udělal chybu,“ uvedl ministr.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Další změnou má být lepší editace účtenky při její registraci přes tzv. QR kód. „Pokud na té účtence QR kód bude, tak jen pouhým vyfocením mobilem dosáhnete bez problému registrace,“ řekl.

Nyní je možné například účtenku zaregistrovat přes mobilní aplikace Účtenkovka. Ta umožňuje načíst DIČ nebo identifikační údaje EET pomocí funkce Auto OCR. Vše ale závisí na kvalitě účtenky. Proto je nutné vždy údaje před odesláním překontrolovat. Například podle zjištění ČTK při testování aplikace funkce Auto OCR velice často zaměňuje písmeno B za číslici 8 nebo naopak. Další údaje jako je čas nebo suma potřebné k registraci účtenky je nutné zadat ručně.

MF upozornilo, že výplata výhry na účet bude v nejbližším výplatním termínu, osobní výplata v sídle Sazky bude možná následující pracovní den, tedy od čtvrtka 16. listopadu. Ovšem peněžité výhry nad 20.000 korun je možné vyplatit pouze bezhotovostně.

Od 1. listopadu mohou soutěžící registrovat účtenky z listopadových nákupů do slosování, které bude 15. prosince. Bude se znovu hrát o 21 025 výher včetně automobilu. O jeho značce a typu rozhodne probíhající výběrové řízení.

Podrobné statistiky k prvnímu kolu účtenkové loterie zveřejní MF ve čtvrtek. V rámci EET bylo v říjnu vydáno 376 milionů účtenek.

Čtěte také: Zeman nechce po Babišovi 101 podpisů, aby nebyl vydíratelný, řekl Kalousek

Sdílet:

Hlavní zprávy

K čemu je dobrý hokej

EDITORIAL

Finálový zápas mistrovství světa v hokeji připoutal k obrazovkám 3,74 milionu diváků, zaplnil hospody a řadu veřejných míst. Po dlouhé době se nějaká událost ...

00:01
×

Podobné články