1 Hrozí jí až 25 let vězení

Turistka je skoro měsíc v egyptském vězení. Kvůli práškům proti bolesti

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Egyptská policie zadržela britskou turistku poté, co u ní na letišti našli téměř tři stovky prášků proti bolesti. Žena je měla vézt svému manželovi, který údajně trpí dlouhodobými bolestmi zad.  Egypťané turistku zadrželi a v cele je už téměř měsíc.

Lauru Plummerovou zadrželi celníci na egyptském letišti 9. října. Při prohlídce zavazadel u ženy nalezli 290 tablet léku Tramadol a několik prášků Naproxenu. Tramadol je v Egyptě nelegální kvůli tomu, že je často používán jako jedna ze složek pro výrobu heroinu. Žena tvrdí, že tablety vezla svému egyptskému manželovi, který má kvůli starému zranění bolesti zad. Tramadol je navíc ve Velké Británii legální, ovšem jen na předpis.

Plummerová navíc podepsala prohlášení o 38 stránkách v arabštině poté, co uvěřila, že ji po podpisu z letiště pustí a bude moci  pokračovat v dovolené. Místo toho ji egyptská policie zatkla a umístila do cely, kterou sdílí s až 25 dalšími ženami.

Egypťané ženu drží kvůli podezření z pašování drog a hrozí jí až 25 let vězení. „Vůbec nevěděla, že dělá něco špatně. Léky proti bolesti měla umístěné navrchu svého zavazadla, nesnažila se je skrýt,“ uvedla matka zadržené Britky.

Bratr zadržené James médiím sdělil, že jejich matka a sestry se za Plummerovou do Egypta vydaly. Při setkání s ní byly šokovány. „Řekly mi, že je k nepoznání. Podle nich vypadala jako zombie,“ řekl James Plummer.

Zatčenou Britku nyní čeká již třetí slyšení před soudem. Při posledním byla podle dostupných informací připoutána k policistovi, který byl ozbrojený samopalem. Mluvčí britského ministerstva zahraničí uvedl, že zadrženou Britku a její rodinu podporují.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Při přestřelce s radikály v Egyptě zahynulo nejméně 55 policistů

Egypt po koncertě uspořádal hon na gaye. Policie kontrolovala i konečníky

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.