2 Genderová kontroverze

„Dobrá práce, děvčata.“ Učitel oslovil žáka špatným „genderem“, hrozí mu vyhazov

NOVÉ

Témata: , ,

Sedmadvacetiletý učitel matematiky z anglického hrabství Oxfordshire Joshua Sutcliffe byl minulý týden dočasně zbaven funkce poté, co svého transgenderového studenta oslovil jako dívku. Sutcliffovi, který je vyznáním evangelík, hrozí po stížnosti rodiny studenta i vyhazov ze zaměstnání. Před disciplinární komisí se bude zpovídat z „označování žáka špatným rodem“, napsal list Daily Mail.

Incident se odehrál během jedné z hodin matematiky. Sutcliff pochválil skupinu svých studentek po zvládnutí náročného úkolu slovy „dobrá práce, děvčata“. Netušil nicméně, že ve skupině se nachází i student narozený jako dívka, ale identifikující se jako muž. Učitel se po jeho námitce za své chování na místě omluvil. Minulý týden, asi měsíc a půl poté, byl však předvolán do školy s tím, že je dočasně suspendován a existuje i možnost, že by o svou práci přišel úplně.

Hlavním impulzem k podání stížnosti byl pro rodinu studenta pocit, že vyučující si na něj zasedl, tedy nejenže žáka nevhodně oslovoval, ale zbytečně ho trestal. Obvinění vznesená proti Sutcliffovi dál hovoří o tom, že učitel měl údajně ve svých hodinách matematiky řešit otázky týkající se náboženství a vyhýbat se mluvení o studentech jako o „něm“ nebo o „ní“. Prý si vždy vybíral křestní jména.

Vyučující, který vystudoval univerzitu v Exeteru pro Daily Mail uvedl, že ho stížnost překvapila. „Když jsem se dozvěděl, že incident vyšetřují, byl jsem zcela šokován. Nevěděl jsem, co se děje. Bylo to bizarní, kafkovské.“ Dodal, že škola nemá žádný souhrn předpisů o tom, jak přesně v takových situacích jednat. Stojí si nicméně za tím, že si vždy zachovával profesionální přístup a že se ničím neprovinil. Oslovování žáků odůvodnil svým náboženským vyznáním.

Proti nařčení se ozvali rovněž další lidé, mezi jinými Andrea Williams, výkonný ředitel společnosti Christian Legal Centre, která poskytuje podporu křesťanům v rámci Spojeného Království. „Jedná se jen o jeden z mnoha případů, kdy učitelé jsou trestání nebo umlčováni, když ‚nezapadají’ do současných genderových pobláznění.“

Čtěte také: Třetí pohlaví – milník na cestě k dokonalé směšnosti

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.