1 volby se blíží

Volby pomohou prosadit umlčovanou většinu, doufá kardinál Duka

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Kardinál Dominik Duka při svém projevu na počest svatého Václava ve Staré Boleslavi připomněl blížící se parlamentní volby a vyjádřil naději, že většina nebude ovlivňována rozmary některých menšin. Je podle něj také důležité, aby lidé šli volit, i když si mohou myslet, že jejich hlas nic nezmění.

Podle Duky je smutné, když se politici zabývají tím, co je výhodné jen pro jejich volební období. „Naši naději vidím v tom, že nám volby pomohou prosadit umlčovanou většinu,“ prohlásil Duka, podle nějž se jedině tak naplní úsilí o demokratickou společnost. „Jen tak nebude většina manipulována a ovládána rozmary některých menšin,“ dodal kardinál.

V rozhovoru pro irozhlas.cz Duka naznačil, že jedním z rozmarů menšin může být například zákon o registrovaném partnerství. „Kdybychom si například vzali, kolik času mu bylo věnováno v parlamentu, tak bych se zeptal, jestli také parlament má čas na řešení nejpodstatnějších úkolů, které jsou stále zpožďovány,“ řekl Duka.

„Starost politiků musí být především o obecné blaho, to znamená vycházet do popředí těm, kteří potřebují pomoci a aby společnost měla skutečně zabezpečeno, co má být zabezpečeno pro každého,“ dodal kardinál.

Lidé se podle něj mylně domnívají, že jsou bezmocní nebo že je jich málo. Upozornil na to, že pokud lidé nejdou k volbám, nemusejí politici nic dělat a dělají jen to, co chtějí a co je napadne. Úkolem státu je přitom hlavně zajistit bezpečnost občanů, nikoliv vytvářet pocit bezpečnosti, a zabránit hospodářskému bankrotu, zdůraznil.

Duka také požádal svatého Václava, aby orodoval za hlas umlčované většiny v nadcházejících volbách.

Čtěte také: Za konzervativní názory hrozí lidem mediální lynč novodobé inkvizice, říká Duka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.