1 prezidentské volby

Favorité voleb? Zeman s Drahošem, Topolánek však je už třetí

, NOVÉ

Témata: ,

Miroslav Topolánek se během pár dní stal vážným soupeřem v souboji o Pražský hrad. Začínají mu věřit nejenom bookmakeři, ale i výzkumníci z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kteří vypracovali web kdovyhrajevolby.cz. U obou je Topolánek už na třetí pozici a předstihl tak i Michala Horáčka.

Ještě minulý týden měl přitom u sázkových kanceláří Topolánek kurz 225:1. Nyní se pohybuje mezi 5:1 a 6,5:1. Před ním se však pohybuje Miloš Zeman s nynějším kurzem okolo 1,6:1 a Jiří Drahoš s kurzem v rozmezí 2,7-3:1. 

Web kdovyhrajevolby.cz, který bere v úvahu jak kurzy sázkových kanceláří, tak nejnovější dostupné informace a všechny zveřejněné průzkumy veřejného mínění, Topolánkovi šance vypočítal na 12,5%. O první místo se na webu přetahují Jiří Drahoš (38,86%) a Miloš Zeman (38,76%).

Koncem července klient Fortuny na vítězství Topolánka vsadil 25 000 korun. Při tehdejším kurzu 200:1 činí potenciální výhra pět milionů. „Na vítězství Zemana jde 40 procent sázek, druhý je Drahoš s 30 procenty. Na Topolánka už jde pět procent celkových náběrů,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain. Zhruba desetina sázek zatím šla na vítězství textaře a podnikatele Michala Horáčka, který je z pohledu kurzů nyní čtvrtý (10:1 – 11:1).

Zemanovi zatím nejvíce věří také sázkaři Tipsportu, podobně jako u Fortuny na něj šlo asi 40 procent náběrů. „Velmi oblíbená je sázka na to, že Jiří Drahoš v prvním kole porazí Michala Horáčka (1,13:1). Stejné je to se sázkou na to, že se Zeman prezidentem nestane. V posledních říjnových týdnech jsme zaznamenali několik takových sázek za 100 000 korun a více v kurzu 2,9:1,“ uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Nejvyšší sázky za 200 000 korun na jednom tiketu zatím přijala Chance. „Jedna z nich je na výhru Zemana, druhá na úspěch Drahoše,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková. U Sazky jsou podle mluvčího Václava Friedmanna sázky mezi oba hlavní favority Zemana a Drahoše relativně rovnoměrně rozložené.

Tipsport zatím přijal sázky zhruba za 17 milionů korun, Fortuna za 13 milionů a Chance za 3,75 milionu korun. Podíl těchto tří firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek se blíží ke 40 milionům korun. Při posledních prezidentských volbách v roce 2013 to bylo 50 milionů. Rekordní politickou událostí z hlediska objemu sázek byly nedávné sněmovní volby s odhadovanou částkou 105 milionů korun. „Je zřejmé, že prezidentské volby budou ty sněmovní v zájmu sázkařů minimálně atakovat,“ dodal Šrain.

Čtěte také: „Jdu do toho, vyprovokoval mě Zeman útokem na ústavu,” říká Topolánek ke kandidatuře

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.