2 předvolební spoty

Bizarní video: Volte za mě KSČM, já ještě nemůžu, prosí holčička

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Estetika volební kampaně KSČM již tradičně budí emoce. Série spotů jednotlivých kandidátů do Poslanecké sněmovny používá zastaralé efekty a vzbuzuje spíše posměch než sympatie. Korunu všemu nasazuje osobní video Josefa Šenfelda, sedmičky na kandidátce Ústeckého kraje, které může vyznít až perverzně.

Na volebním spotu vystupují rodiče s holčičkou, kteří vidí KSČM jako jasnou volbu. Holčička si ale postěžuje, že volit nemůže. Doslova v komiksové bublině říká: „Vždyť já ještě nemůžu“ a vzhlíží k politikovi. Šenfeld proto jakoby kouzlem zařídí, aby její hlas do urny spadl. Oba z toho pak mají velkou radost.

Volební spot, který zřejmě chce navázat na estetiku „komiksových“ filmů z konce 60. let jako Kdo chce zabít Jessie?, doprovází veselá hudba známá z mnohých komediálních klipů, která dokresluje bizarní atmosféru.

Komunisté dlouhodobě ve svých kampaních pokulhávají za stranami, které mají srovnatelnou voličskou základnu. Svou nechuť vůči jejich kampani projevili ve středu také lidé v Praze. Na volební plakáty Marty Semelové reagovali přilepením dopisu Milady Horákové, který popravená advokátka napsala před svou smrtí.

KSČM však není jedinou stranou, jejíž předvolební kampaň budí rozporuplné reakce. Například protiuprchlické uskupení Blok proti islamizaci přišlo s xenofobním volebním videem, na kterém „muslim“ podkopne chodítko staré babičce. Video se objevilo i ve vysílání České televize. Ta poté podala na stranu trestní oznámení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

ČT podala trestní oznámení kvůli xenofobnímu předvolebnímu videu

Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady Horákové

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.