Bizarní video: Volte za mě KSČM, já ještě nemůžu, prosí holčička

Bizarní video: Volte za mě KSČM, já ještě nemůžu, prosí holčičkaUVNITŘ VIDEO
Záběr z volebního klipu Josefa Šenfelda Foto:

Foto: Printscreen / Youtube / Josef Šenfeld

Domov

předvolební spoty

mk Echo24

Estetika volební kampaně KSČM již tradičně budí emoce. Série spotů jednotlivých kandidátů do Poslanecké sněmovny používá zastaralé efekty a vzbuzuje spíše posměch než sympatie. Korunu všemu nasazuje osobní video Josefa Šenfelda, sedmičky na kandidátce Ústeckého kraje, které může vyznít až perverzně.

Na volebním spotu vystupují rodiče s holčičkou, kteří vidí KSČM jako jasnou volbu. Holčička si ale postěžuje, že volit nemůže. Doslova v komiksové bublině říká: „Vždyť já ještě nemůžu“ a vzhlíží k politikovi. Šenfeld proto jakoby kouzlem zařídí, aby její hlas do urny spadl. Oba z toho pak mají velkou radost.

Volební spot, který zřejmě chce navázat na estetiku „komiksových“ filmů z konce 60. let jako Kdo chce zabít Jessie?, doprovází veselá hudba známá z mnohých komediálních klipů, která dokresluje bizarní atmosféru.

Komunisté dlouhodobě ve svých kampaních pokulhávají za stranami, které mají srovnatelnou voličskou základnu. Svou nechuť vůči jejich kampani projevili ve středu také lidé v Praze. Na volební plakáty Marty Semelové reagovali přilepením dopisu Milady Horákové, který popravená advokátka napsala před svou smrtí.

KSČM však není jedinou stranou, jejíž předvolební kampaň budí rozporuplné reakce. Například protiuprchlické uskupení Blok proti islamizaci přišlo s xenofobním volebním videem, na kterém „muslim“ podkopne chodítko staré babičce. Video se objevilo i ve vysílání České televize. Ta poté podala na stranu trestní oznámení.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

ČT podala trestní oznámení kvůli xenofobnímu předvolebnímu videu

Praha proti komunistům. Lidé přelepují Semelovou posledním dopisem Milady Horákové

Související články