1 Rozner v PS

Poslanec SPD? Muž, který „zabodoval“ v televizní debatě

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Jedním z poslanců se v sobotu stal také čtyřicetiletý manažer Miloslav Rozner z SPD. Tomu zařídilo „popularitu“ jeho vystoupení v předvolební debatě ČT24, kde nebyl schopný odpovědět na spoustu otázek moderátora. Rozner je přitom stranickým expertem na kulturu.

Miloslav Rozner měl v předvolební debatě o kultuře problémy vysvětlit mnohé body z volebního programu SPD. Moderátor Jakub Železný se jej například zeptal na to, co znamená část volebního programu strany, v němž se zmiňuje „Naše společnost má kořeny vycházející z židovské, antické a křesťanské kultury“, přičemž politik nedokázal odpovědět, a místo toho přispěl do debaty tím, že znovu opakoval stanovisko Strany přímé demokracie na církevní restituce.

Stranický expert na kulturu čelil také otázce tomu, co SPD konkrétně leží nejvíc na srdci v otázce ochraně památek. Na to však Rozner, jakožto kandidát na ministra kultury, neuměl odpovědět. „Nevím, nedokážu odpovědět,“ pravil Rozner.

Miloslav Rozner navíc značnou část svého projevu v živém televizním projevu četl z předem připravených poznámek. V případech, kdy musel reagovat spontánně, se mu odpovídalo značně těžko.

Rozner, který je členem předsednictva SPD, pracoval v pekárně i na benzínové pumpě, ale srdce ho táhlo ke kultuře. Od roku 1996 podniká v kultuře, kde pořádá a zajišťuje různé kulturní akce a zároveň zastupuje české a slovenské hudební skupiny. Je ženatý a má dva malé syny a bydlí v Jižních Čechách, uvádí SPD na svých webových stránkách.

SPD získala v sobotních volbách 10,64 % hlasů. Rozner byl jedničkou na kandidátce v Jihomoravském kraji. Ze všech zvolených poslanců SPD získal nejméně preferenčních hlasů, konkrétně 642.

Čtěte také: „Díky Máro,“ políbil Babiš svého marketingového šéfa Prchala

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.