Modelka se objevila v reklamě s ochlupením na nohou. Nyní jí vyhrožují znásilněním

Reklamní spot Adidasu

Modelka se objevila v reklamě s ochlupením na nohou. Nyní jí vyhrožují znásilněnímNOVÉ
Modelka Arvida Byströmová v reklamním spotu Adidasu Foto:

REPROFOTO: Youtube / Adidas Originals

1
Svět

vt

Nejnovější reklamní spot k nové řadě bot od oděvní společnosti Adidas se postaral o nemalou vlnu nevole. Švédská modelka Arvida Byströmová, která v něm vystupuje, totiž nemá oholené nohy. Ochlupení rozhořčilo některé lidi natolik, že jí začali vyhrožovat znásilněním, „aby si v hlavě srovnala, co to znamená být ženská“, píše server The Independent.

Hrubé urážky, spamování na sociálních sítích i výhrůžky znásilněním. S nevybíravými slovními útoky se musela nedávno potýkat 26letá švédská modelka, fotografka a aktivistka Arvida Byströmová. Ta se v nejnovějším traileru a na několika propagačních materiálech k nové sérii obuvi Adidas Superstar objevila s ochlupením na nohou.

Nedlouho poté se dočkala stovek nenávistných komentářů nejen pod reklamním spotem na Youtube, ale také na sociálních sítích a Instagramu, kde rovněž zveřejnila fotografie se svýma neoholenýma nohama. „Holka, ty potřebuješ dobře nafackovat, protože si musíš v hlavě srovnat, co to znamená být ženská,“ napsal nevybíravě jeden z uživatelů.

Byströmová věnovala celému problému i samostatný příspěvek. „Chodí mi do zpráv výhrůžky znásilněním,“ napsala na Instagram. Na jednu stranu politovala toho, že se lidi rozbouřili pouze kvůli neoholeným nohám, na druhou stranu poděkovala za velkou podporu ze strany podporovatelům. Později dodala, že si vulgární a urážlivé komentáře nepustí k tělu.

Fanoušci se jí aktivně zastali. „Je absurdní říkat něco takového v roce 2017. Je statečná, že ukázala přirozenost svých nohou. Do toho, děvče,“ napsal jeden z podporovatelů na Instagramu. „Každý má právo vypadat, jak chce. pokud se takhle cítí pohodlně, proč ne. Na co nadávky a výhrůžky?“ podivuje se jiný uživatel.

Arvida Byströmové sama často brojí proti tradičnímu vnímání ženské krásy, proto také provokatérsky vystupuje na přehlídkách i v reklamních materiálech s neoholenýma nohama. V minulosti také bez ostychu ukázala fotografie své celulitidy. „Myslím, že něžnost a křehkost ženského pohlaví definuje chování, ne vzhled,“ vzkázala v minulosti svým fanouškům.

Čtěte také: GALERIE: Volební klipy politických stran. Extrémistický bizár, sliby i zábavné scénky